Yolcu Sayısı
1

Mazgirt Otogarı

Mazgirt Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (428)

Adres: Eltihatun,Tunceli Mazgirt Yolu,62800 Mazgirt/Tunceli

Mazgirt Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Mazgirt Otogarı Hakkında


Mazgirt Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Tunceli iline bağlı Mazgirt ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Tunceli - Mazgirt otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Doğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Tunceli - Mazgirt’in ve dolayısı ile Mazgirt Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Mazgirt Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Mazgirt ilçesinde Doğu Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Mazgirt’te yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Mazgirt Otogarı üzerinden Mazgirt ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Tunceli - Mazgirt otobüs bileti satın alarak Mazgirt Otogarına giriş yaptığınızda, “Mahsume Hatun Türbesi, Uzun Hasan Türbesi, Ferruh Şad Bey Türbesi, Bağın Kalesi, Til Höyüğü, Ulukale Cami, Çemişgezek Kalesi, Göktepe Höyüğü, Tahar Köprüsü, Sivdin Köprüsü” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Doğu Anadolu Mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Mazgirt Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Mazgirt Otogarı içerisinde daha çok Doğu Anadolu Bölgesine hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Mazgirt Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Mazgirt Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Mazgirt Otogarı Adresi : Eltihatun,Tunceli Mazgirt Yolu,62800 Mazgirt/Tunceli


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr