Yolcu Sayısı
1

İskilip Otogarı

İskilip Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (364)

Adres: Bahabey, Dabakhane Cd. No:55, 19400 İskilip/Çorum

İskilip Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

İskilip Otogarı Hakkında

İskilip Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çorum iline bağlı İskilip ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Çorum - İskilip otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden kolaylıkla ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Çorum - İskilip coğrafi olarak İç Anadolu Bölgesi’ne bağlıdır ve bu nedenle il içerisinde olduğu gibi ilçe içerisinde de tipik karasal iklim özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak Çorum - İskilip topraklarında yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçer. Çorum - İskilip ekonomik faaliyetlerine bakıldığında birbirinden farklı ekonomik faaliyetler saptanabilir. Ancak ilçenin genel manada ekonomisi tarım dayalı olarak yürütülmektedir. İç Anadolu Bölgesi’nin bu güzel şehri ve ilçesi temiz havası, bitki örtüsü, ormanları, tarihi ve kültürel değerleri ile hem yurt içinden hem de yurt dışından seyahatseverlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle son zamanlarda gerekli tanıtım çalışmaları ile birlikte İç Anadolu Bölgesi tarihi ve kültürel değerlerinin bir neticesi olarak dünya genelinden ziyaretçi sayısını arttırmış, dolayısı ile Çorum - İskilip bölgesinin de ziyaretçi sayısı artış göstermeye başlamıştır. Giderek artan bu ziyaretçi sayısı zaman içerisinde İskilip Otogarı’nın yapılmasını gerekli hale getirmiştir. İskilip Otogarı özellikle okul tatilleri ve bayram tatilleri gibi yıl içerisindeki özel zamanlarda ziyaretçi sayısını katlamaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çorum - İskilip otobüs bileti satın alarak İskilip Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Çorum Kalesi, Kargı Yaylası, Alacahöyük Tarihi Milli Parkı, Kybele Kabartması, Hattuşaş Antik Kenti, Şapinuva, Çorum Saat Kulesi, Çorum Müzesi, Veli Paşa Hanı, Alacahöyük Müzesi” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda İç Anadolu Bölgesi’nin birbirinden lezzetli yöresel yemeklerini ustalarının elinden deneyimleyebilirsiniz.
İskilip Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. İskilip Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
İskilip Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

İskilip Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
İskilip Otogarı Adresi : Bahabey, Dabakhane Cd. No:55, 19400 İskilip/Çorum


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr