Edirne Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0284) 
Adres: İskender Köyü Otogar İç Yolu No: 22 Pk: 22020 Merkez / Edirne
Edirne Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!
Edirne Otogarı

Edirne Otogarı

Edirne Otogarı, Osmanlı İmparatorluğuna uzun yıllar başkentlik yapmış ve Yunanistan ve Bulgaristan’a komşu olan Edirne ilimize giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Uzun yıllar Osmanlı’ya başkentlik yapan bu şehrimizde çok sayıda, medrese, kervansaray, han, cami gibi yapılar yer almak ile birlikte doğal güzellikleri ile dikkat çeker. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Edirne otobüs bileti alarak Edirne Otogarına geldiğinizde, “Gökçetepe Tabiat Parkı, Ali Paşa Çarşısı, Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi, Lozan Anıtı ve Müzesi, Sarayiçi Balkan Savaşı Şehitliği, Edirne Saroz İbrice Limanı, Muradiye Cami, Selimiye Cami, Edirne Sağlık Müzesi, Hersakzade Ahmet Paşa Cami, Ergene Köprüsü” gibi şehrin görülmesi gereken noktalarını gezebilirsiniz. 

Edirne, Türkiye tarihinde her zaman önemli şehirlerden biri olmuş ve çok sayıda insan ağırlamıştır. Bu nedenle şehir zaman içerisinde birden fazla Edirne Otogarına ev sahipliği yapmıştır. Önceleri bu şehir otogarları farklı konumlarda bulunuyor olsa da zaman içerisinde alınan bir karar ile 1960’lı yıllarda hepsi bir noktada toplanmıştır. Ancak gelişen trafik yükünü karşılamaktan çok uzak olan bu otogarın yerine 1980 yılında yeni bir Edirne Otogarı hizmete girmiştir. Edirne’nin bu yıldan itibaren artan ulaşım ihtiyacını yeni otogar da karşılamakta zorlanmaya başlayınca 1997 yılında günümüzde kullanılan Edirne Otogarı hizmete sokulmuştur. Edirne karayolu ulaşımının en önemli noktalarından biridir ve İstanbul’dan gün içerisinde yaklaşık 150 farklı sefer düzenlenmektedir. Edirne Otogarı tüm bu ihtiyacı karşılamak üzere açık ve kapalı alanları, park alanları, yeme - içme mekanları ile yolcularına hizmet sunmaya devam etmektedir. Edirne Otogarı üzerinden ayrıca Bulgaristan ve Yunanistan gibi komşu ülkelere de seferler düzenlenmektedir. 

Edirne Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor? 

Edirne Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Çanakkale Truva Turizm, Isparta petrol, Has Turizm, Nilüfer Turizm, Buzlu Turizm, Jet Turizm, Kontur Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor. Edirne Otogarı üzerinden, “Kırklareli Otogarı, Tekirdağ Otogarı, Malkara Otogarı, Çorlu Otogarı, Çerkezköy Otogarı, Gelibolu Otogarı, Lapseki Otogarı, Havsa Otogarı” gibi diğer ulaşım merkezlerine geçiş yapabilirsiniz. 

Edirne Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 

Edirne Otogarı şehir merkezinde bulunan bir konumda olduğu için kolay şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir içinden hareket eden otobüs ve minübüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi bileti almış olduğunuz otobüs firmasının servis imkanlarında da yararlanabilirsiniz. 

Edirne Otogarı Adresi : İskender Köyü Otogar İç Yolu No: 22 Pk: 22020 Merkez / Edirne 

Edirne Otogarı Telefon Numarası: (284) 444 01 39 

Edirne otogarı nerede? Edirne otogarına nasıl giderim? Edirne otogarı iletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Metro Turizm 28
Ece D2 Turizm 8
Vip Arda Tur 2
- HEMEN SATIN AL ! -