Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
45 TL
Bilet Al
50 TL
Bilet Al

İstanbul Edirne Otobüs Bileti

İstanbul Edirne Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 45,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 228 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 9dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Edirne arası giden otobüs firmaları ortalama 10 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

İstanbul Edirne bileti, en ucuz fiyatları ile NeredenNereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İstanbul Edirne bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. İstanbul Edirne otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

İstanbul Edirne Otobüs Biletleri

İstanbul Edirne otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Edirne otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Edirne, doğu Trakya’dadır. Devlet merkezliği yapmışlığı vardır. Bu sebeble çok değerli anıtlara ev sahipliği yapar.

Yıldırım Camii, Yıldırım Beyazıt tarafından 1400 tarihinde yaptırılmıştır. Bir kubbeli ve bir minarelidir.

Eski Cami, İkinci Murad tarafından 1414 tarihinde yaptırılmıştır. İki şerefeli iki minaresi vardır. Dokuz kubbelidir. İçi çok güzel yazıtlarla süslüdür. Mimarı Ömer ibni İbrahim’dir.

Muradiye Camii, İkinci Murad tarafından 1436’da yaptırılmıştır. Çinileri çok güzeldir. Mimarı Alaaddin Ağa’dır.

Üç Şerefeli Cami, Edirne’nin en eski ve çok güzel camilerinden biridir. Bu camiyi de İkinci Murad 1448 tarihinde yaptırmıştır. Mimarı İvaz Ağa’dır. Dokuz kubbeli ve dört minarelidir. Üç şerefeye ayrı ayrı yolları vardır. Buna Burmalı minare de derler. Kapısı meşhurdur. Çok güzeldir.

Selimiye Camii, İkinci Selim tarafından Mimar Sinan’a 1569-1575 tarihleri arasında yaptırılmıştır. Sinan'ın en değerli eseridir. Büyük kubbesi, sekiz sütuna dayanmaktadır. Caminin içi oldukça aydınlıktır. Minberi çok güzeldir. Selimiye’nin beş kapısı vardır. Üçer şerefeli dört minaresi olup, minare kapısından üç müezzin birlikte çıktıkları halde birbirlerini görmezler. Türk mimarisinin şaheserlerindendir. Bin parça çinisi Ruslar tarafından sökülüp alınmıştır. Şadırvanı, imareti, kütüphanesi ve bir de müzesi vardır.

Kanuni’nin veziri Rüstem Paşa’nın yaptırmış olduğu Kervansaray çok güzeldir. Mimar Sinan yapmıştır. Şimdi oteldir. Bir de Ekmekçi Ahmet Paşa Kervansarayı vardır. Mimarı Mehmet Ağa’dır. Ayrıca Edirne’de 123 dükkanı olan Aresta ve Ali Paşa Çarşısı vardır. Bir de Çelebi Sultan Mehmet zamanında yapılan Bedesten bulunmaktadır.

Beyazıt Camii, İkinci Beyazıt  tarafından Mimar Hayrettin’e 1488’de yaptırılmıştır. Tek kubbeli, çok güzel bir camidir. İki minarelidir. Dokuz kubbeli tophanesi, darüşşifası, medresesi ve hamamı vardır. Darüşşifasında zihinsel hastaların musiki ile tedavisi yapılırdı.

Yeni Köprü, Tunca Köprüsü, Beyazıt Köprüsü, Yalnız Göz Köprüsü, Saraçhane Köprüsü, Bönce Köprüsü burada bulunmaktadır. Ayrıca, Edirne’de bir de sarayı hümayun köprüsü vardır. Buraya Saray içi denilmektedir. Babussade - Adalet Kulesi ile sarayın harabesi günümüze ulaşmıştır. Kırkpınar güreşleri burada yapılmaktadır.
 
Türkiye’nin en kalabalık ve en hareketli şehirlerinden biri olan İstanbul’dan Osmanlı tarihinin en güçlü kalelerinden Edirne’ye keyifli bir otobüs yolculuğu ile varmanın keyfine çıkarın. Edirne, Selimiye Camii, Bayezid Külliyesi, Üç Şerefeli Camii, Muradiye Camii gibi eşsiz Osmanlı dönemi eserleriyle bir açık hava müzesi gibidir. Kırkpınar yağlı güreşlerini de izleme fırsatı bulabileceğiniz Edirne’de tava ciğer yemek de başka bir keyiftir.
İstanbul’dan Edirne’ye otobüs bileti arıyorsanız NeredenNereye.com’un size sunacağı farklı otobüs firmalarının fiyatlarını karşılaştırabileceğiniz sistemden yararlanabilirsiniz. Ulusoy gibi İstanbul-Edirne arasında otobüs seferleri olan otobüs firmalarının size sunacağı hizmet ayrıcalıklarını da görüntüleyebileceğiniz NeredenNereye.com sistemiyle online otobüs bileti satın almanın keyfini sürün.  
İstanbul Edirne otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Edirne otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İstanbul Edirne otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Kontur Turizm 45 TL
Metro Turizm 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
  Edirne Hakkında
Nüfus:
279,508
Yüzölçümü:
6.097,91 km²
Plaka:
22
Telefon kodu:
(284)
Otogar:
Edirne Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.