Adana Edirne Otobüs Bileti

Adana Edirne Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 120,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 1167 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 17sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Adana Edirne arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Adana Edirne otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Adana Edirne güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Adana Edirne seyahatinize başlamadan önce, Adana ve Edirne hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Adana ve Edirne şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Adana Edirne Otobüs Biletleri

 Adana Edirne otobüs bileti mi aradınız? Adana Edirne otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Adana Edirne otobüs yolculuğu 12 saat sürmektedir. İki il arasında 1182 km mesafe bulunmaktadır. Uzun sürecek bu yolcuğu mutlaka rahat otobüslerde geçirmelisiniz. Edirne'ye gitmeden önce sizi şehir hakkında bir kaç bilgi verelim. Edirne Marmara bölgesinde bulunur. Bulgaristan ve Yunanistan sınır kapısı bu ildedir.
Edirne tarihte birçok uygarlığa şahit olmuştur. Osman Devleti zamanında Edirne başkent ilan edilmiştir. Bu dönem kente bir saray inşa edilmiştir. Edirne sarayı şehre ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken bir mekandır. Edirne Sarayı'ndan günümüze gelen Saray'ın Adalet Kasrı adı verilen kısmıdır. Bu kısmın ileriki nesillere taşınabilmesi için onarım çalışmaları halen devam etmektedir. Saray'ın bir müzeye dönüştürüleceği söylentileri de bulunmaktadır.
Selimiye Cami Edirne'nin en görkemli camisidir. Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ın ve Hürrem Sultan'ın oğlu 2.Selim'in yaptırdığı cami Mimar Sinan tarafından inşa edilmiştir. Mimar Sinan bu cami için ustalık eserim demiştir. Caminin yapımına 1568 yılında başlanmıştır. Caminin açılışını 2.Selim göremeden vefat etmiştir. Cami şehir merkezinde bulunmaktadır. Mülkiyeti Sultan Selim Vakfı’na aittir. Selimiye Cami Dünya Mirası olarak tescillenmiştir.
Edirne'ye gittiğiniz andan itibaren tarihin kokusunu hissetmeniz mümkündür. İçerisinde bir çok cami ve külliye barındırır. Meriç Nehri'ni mutlaka görmelisiniz. Bu nehir balkanların en büyüğü olarak bilinmektedir. Nehir Ege Deniz'ine dökülür ve 480 km uzunluğundadır.
Edirne'de yöresel müthiş lezzetlerde bulunmaktadır. Bunlardan en meşhuru yöreye özgü elbasan tavası ismini verdikleri yemektir. Elbasan tavası etli ve sebze ile karışık bir yemektir. Yemeden Edirne'den ayrılmamalısınız. Görebileceğiniz bir çok restoranda elbasan tavası yemeğini bulabilirsiniz.
Adana Edirne yolculuğunuz esnasında varacağınız noktayla ilgili biraz bilgi edinmek işinizi kolaylaştıracaktır. Yukarıda belirttiğimiz yerleri muhakkak görmenizi temenni ederiz. Biletinizi aldıysanız iyi yolculuklar dileriz.

  Adana Hakkında
Nüfus:
2,149,260
Yüzölçümü:
14.045,56 km²
Plaka:
01
Telefon kodu:
(322)
Otogar:
Adana Otogarı
  Edirne Hakkında
Nüfus:
279,508
Yüzölçümü:
6.097,91 km²
Plaka:
22
Telefon kodu:
(284)
Otogar:
Edirne Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.