Yolcu Sayısı
1

Edirne otobüs bileti

Edirne Otobüs Bileti

En popüler Edirne otobüs rotaları

Edirne otobüs bileti fiyatları, Edirne otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Edirne otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
SelimpaşaEdirne50 TL19
ÇorluEdirne200 TL16
BayrampaşaEdirne370 TL13
EsenlerEdirne370 TL13
İstanbulEdirne370 TL13

Edirne otogarı

  • Edirne(284)

Edirne otobüs biletleri

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu yönüyle zengin bir mirasa sahip olan Edirne - Roma dönemindeki adıyla Adrianople- önemli bir ticari ve politik merkez olarak Osmanlı İmparatorluğu'nun İstanbul’dan önceki başkentiydi. Kültür, doğa ve gurme turu yapmak isteyen gezginler için popüler bir rota olan Edirne, yılın hemen hemen her mevsiminde yerli ve yabancı turistleri ağırlar. Edirne’ye Türkiye’nin birçok şehrinden otobüs seferi bulunur.

Edirne Otobüs Bileti Fiyatları

Türkiye'de otobüsle seyahat etmek, yolculuğunuz boyunca değişen manzaranın tadını çıkarma fırsatı sunarken, seyahat etmenin güvenli ve ucuz yollarından biri. Ülkemizde yaklaşık olarak 280 adet şehirlerarası otobüs firması var. Şehirlerin turizm sezonlarına göre firma sayısı değişebilir. Bu gelişmiş şehirlerarası otobüs ağı sayesinde en popüler turistik noktaların hemen hemen hepsine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Edirne otobüs bileti fiyatları karşılaştırması için firma sayfalarında tek tek dolaşarak zaman kaybetmek yerine, neredennereye.com aracılığıyla Türkiye’nin bütün şehirlerinden, gitmek istediğiniz rotaya uygun otobüs bağlantıları ve birçok otobüs firmasına tek bir sayfa üzerinden açık ve net bir şekilde erişebilir ve güvenle işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Edirne Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

Bilet alma sayfası üzerinden, nereden bineceğinizi, nereye gideceğinizi, ne zaman gitmek istediğinizi seçin, bilet almak istediğiniz kişi sayısını girin ve ‘Ucuz Bilet Bul’ butonuna basın. Otobüs bileti fiyatlarını ve sefer saatlerini görebileceğiniz sayfadan ‘Seç’ butonuna bastıktan sonra açılacak olan bölümden koltuğunuzu seçin. Koltuk seçiminden sonra istenilen bilgileri girerek, ödeme sayfası üzerinden güvenli bir şekilde biletinizi satın alabilirsiniz. Sayfanın alt kısmında yer alan ‘Bilete Genel Bakış’ kısmından iade ve değişiklik koşulları, biniş gereksinimleri, bagaj hakkınızla ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Edirne Gezi Rehberi

Edirne otobüs biletinizi aldıktan sonra koltuğunuza yerleşip yolculuğun tadını çıkarın. Edirne’ye varış noktanız Edirne Otogarı olacak. Otogardan şehrin birçok yerine toplu ulaşım araçlarını kullanarak gidebilirsiniz. Edirne’de Şehir içi ulaşım hizmeti ETUS tarafından otobüs ve minibüslerle sağlanır. Seyahatinizi planlarken sizin için hazırladığımız Edirne’de görülmesi gereken yerler listemize de göz atabilirsiniz.

Edirne’nin en popüler turist noktası olan Selimiye Camii ve Külliyesi, 2011 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil edildi. Mimar Sinan tarafından dönemin padişahı Sultan II. Selim adına 1569-1574 yılları arasında inşa edildi. Eski Camii, Üç Şerefeli Cami ve Muradiye Camii’lerinin de görülecek yerler listesine eklemenizi tavsiye ederiz.

İlk saray I. Murat tarafından Muradiye Küçükpazar civarına yaptırılmış daha sonra Tunca Nehri’nin batısında ikinci bir saray inşa edilmiştir. 93 Harbi sırasında büyük kısmı yok olan saraydan geriye kalan kalıntılar ziyaret edilebilir. Edirne Kırkpınar Yağlı Güreş Müsabakaları her yıl Sarayiçi’nde düzenlenir..

Edirne’nin sembollerinden biri olan köprü, Edirne-Karaağaç yolundadır. Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılmıştır. 263 metre uzunluğundadır, 13 ayak üzerinde 12 sivri kemeri bulunur. Meriç Köprüsü’nü görmeye gidenlerin bir diğer uğrak noktası olan, Edirne Valisi Hacı Adil Bey tarafından yaptırılan, Hacı Adil Bey Çeşmesi Barok tarzıyla dikkat çeker.

Balkan Savaşı sırasında Edirne’nin savunulmasında önemli bir yeri olan tabya, şehir tarihi için önemli noktadır.

Bir Mimar Sinan eseri olan ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Rüstem Paşa Kervansarayı 1972 yılında restore edildi ve günümüzde otel olarak kullanılıyor.

Bunların dışında, Bayezid Köprüsü, Edirne Büyük Sinagogu, Sweti George Bulgar Kilisesi, Kırkpınar Er Meydanı, Karaağaç Tren Garı, II. Bayezid Külliyesi-Sağlık Müzesi, Arkeoloji müzesi niteliği olan Edirne Müzesi, Balkan Savaşları Müzesi, Milli Mücadele ve Lozan Müzesi, Lozan Anıtı’nın ve tarihi dokusunun yanı sıra şehri çevreleyen mesire alanları, gölleri, birbirinden güzel plajlarını da görmenizi tavsiye ederiz.

Edirne Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr