Edirne İstanbul Otobüs Bileti

Edirne İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 228 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 13dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Edirne İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 9 sefer düzenlenmektedir.

Edirne İstanbul bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Edirne İstanbul bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Edirne İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Edirne İstanbul Otobüs Biletleri

Edirne, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Edirne oldukça düzlük alana kurulmuş illerimizden bir tanesidir. Bununla birlikte il sınırları içerisinde beş yüz metreyi aşan herhangi bir coğrafi oluşum bulunmadığından dağ olarak adlandırılabilecek bir noktada bulunmamaktadır. Edirne geçmişi boyunca pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle il sınırları içerisinde farklı dönemlere ait eserlere il içerisinde rastlamak mümkündür. Özellikle Osmanlı dönemine ait eserlere sıklıkla rastlanabilir. Bunun nedeni şehrin bir dönem için Osmanlı’ya başkentlik yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. 

Edirne ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Edirne Sağlık Merkezi Müzesi, Edirne Saroz Limanı, Meriç Nehri, Gökçetepe Tabiat Parkı, Telli Çeşme, Saatli Medrese, Peykler Medresesi, Sarayiçi Balkan Savaşı Şehitliği, Selimiye Camii yer almaktadır. 

İstanbul, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bununla birlikte ülkenin en gelişmiş olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. İstanbul jeopolitik konumu nedeni ile hem ülkenin hem de dünyanın en önemli noktalarından birinde bulunmaktadır. Ünlü Fransız general Napoleon bu şehir için “anahtar gibidir, onu elinde tutan dünyayı yönetir” benzetmesini yapmıştır. 

Şehir turizm açısından da ülkenin gelişmiş noktalarından bir tanesidir. Bunun nedeni oldukça köklü olan geçmişinden günümüze kalan tarihi ve kültürel değerlerin zenginliğin yanı sıra eşi bulunmaz doğal güzelliklere de ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanmaktadır. 

Edirne üzerinden zaman kaybetmeden İstanbul’a gitmek için Metro Turizm gibi firmaların otobüs biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden Kütahya Ankara otobüs bileti de satın alabilirsiniz.

  Edirne Hakkında
Nüfus:
279,508
Yüzölçümü:
6.097,91 km²
Plaka:
22
Telefon kodu:
(284)
Otogar:
Edirne Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.