Edirne Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Edirne Afyonkarahisar Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 110,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 684 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 11sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Edirne Afyonkarahisar arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Edirne Afyonkarahisar bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Edirne Afyonkarahisar bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Edirne Afyonkarahisar otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Edirne Afyonkarahisar Otobüs Biletleri

Edirne, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Aynı zamanda şehir, iki farklı ülke ile sınır komşuluğu içerisinde bulunmaktadır. İl sınırları içerisinde 500 metreyi aşan bir yükselti olmadığı için sınırları içerisinde bir dağ yoktur. Bunun yanı sıra şehir, tarihi bakımında da kökü bir geçmişe sahiptir. Özellikle bir dönem Osmanlı’nın başkenti olmuştur. Antik dönemin gözde kentlerinden biridir. 

İlin iklimsel yapısı kendi içerisinde biraz farklılık gösterir. Kuzey kesimlerinde karasal iklim özellikleri hâkimdir. Bu kısımlarda yazları sıcak ve kurak, kışları sert soğuk şeklinde geçmektedir. Güney kesimlerinde ise daha çok Akdeniz iklimi hâkimdir. Buralarda yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Arazilerinin büyük kısmını ormanlar ve tarım alanları oluşturmaktadır.

Edirne ziyaretçilerinin seyahatlerini bitirmeden önce tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Damat Paçası, ciğer tava, ciğer sarma, mamzana, yanya köftesi, Rumeli Beğendisi yer almaktadır.

Afyon, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Afyon ziyaretçilerinin seyahatlerini bitirmeden önce görmesi gereken yerler arasında, Afyon arkeoloji müzesi, Eber Gölü, Kurtini mağarası, Afyon Bolvadin Müzesi, Afyonkarahisar müzesi, Dokiamaia antik Kenti, Ayazini Kilisesi, Avdalas Kalesi yer almaktadır.

Afyon ziyaretçilerinin kentteki seyahatlerini bitirmeden önce tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Göce yapımı, Göce köftesi, Sakala Çarpan, Kaymaklı Baklava, Patlıcan böreği gibi lezzetler yer almaktadır.

Bursa Ankara otobüs bileti alımlarınızı da NeredenNereye üzerinden yapabilirsiniz. Edirne üzerinden zaman kaybetmeden Afyon’a gitmek için Metro Turizm gibi otobüs firmalarının biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz. 

  Edirne Hakkında
Nüfus:
279,508
Yüzölçümü:
6.097,91 km²
Plaka:
22
Telefon kodu:
(284)
Otogar:
Edirne Otogarı
  Afyonkarahisar Hakkında
Nüfus:
396,621
Yüzölçümü:
14.718,63 km²
Plaka:
03
Telefon kodu:
(272)
Otogar:
Afyonkarahisar Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.