Edirne Adıyaman Otobüs Bileti

Edirne Adıyaman Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 1436 km'dir.

Edirne Adıyaman otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Edirne Adıyaman güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Edirne Adıyaman seyahatinize başlamadan önce, Edirne ve Adıyaman hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Edirne ve Adıyaman şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Edirne Adıyaman Otobüs Biletleri

Edirne, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında yer almaktadır. İl coğrafi olarak, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Evros, Hasköy ile komşuluk içerisindedir. Edirne ilinin geneli düzlük olup, içerisinde fazla yükselti bulunmamaktadır. Edirne ili içerisinde beş yüz metreyi aşan yükselti bulunmadığından il sınırları içerisinde dağ bulunmamaktadır. Edirne arazilerin bir kısmı ormanlık alanlardan oluşur, çok büyük bir yüzdesi ise tarım alanları ile kaplıdır. 

Edirne ziyaretçilerinin görmesi gereken yerler arasında, Edirne Adelet Kasrı, Ainos Antik Kenti, Edirne Saroz Limanı, Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Hafızağa Konağı, Edirne Sağlık Müzesi, Meriç Nehri, Muradiye Camii, Edirne Müzesi Yer almaktadır. 
 
Edirne ziyaretçilerinin şehirdeki seyahatlerini bitirmeden önce tatması gereken yöresel lezzetler arasında, damat paçası, Edirne Köftesi, Ciğer Tava, Ciğer Sarma, Mamzana, yanya köftesi, Rumeli beğendisi yer almaktadır. 
 
Edirne’nin iklimini tanımlamak zordur. İlin kuzeyin karasal iklim özelliklerini görmek mümkün iken ilin güney kesimlerinde ise Akdeniz iklimi görülmektedir. 
 
Adıyaman, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Sınırları içerisinde barındırdığı Nemrut heykelleri Unesco tarafından korunma listesine alınmıştır. Bu heykeller oldukça değerli kültürel değerlerdir. Bu alan her yıl yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Kurak bir iklim özelliği gösterir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. 
 
Edirne üzerinden zaman kaybetmeden Adıyaman’a gitmek için Adıyaman Ünal Turizm, Gülaras Turizm gibi firmaların biletlerini www.neredennereye.com adresi üzerinden satın alabilirsiniz.
  Edirne Hakkında
Nüfus:
279,508
Yüzölçümü:
6.097,91 km²
Plaka:
22
Telefon kodu:
(284)
Otogar:
Edirne Otogarı
  Adıyaman Hakkında
Nüfus:
373,183
Yüzölçümü:
7.606,16 km²
Plaka:
02
Telefon kodu:
(416)
Otogar:
Adıyaman Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.

"Seferler." Misafir
Edirne'de Trakya üniversitesinde okuyorum ancak ailem Adıyaman'da oturuyor. Zaten çok fazla onları görmeye gidemiyorum ancak gitmek istediğimde de genelde sefer bulamıyorum. Firmalardan ricam; bu 2 yer arasında daha fazla sefer açmaları. Teşekkürler.