Yolcu Sayısı
1

İzmir Otogarı

İzmir Otogarı

İzmir Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (232) 472 10 10

Adres: İzotaş - İzmir Şehirlerarası Otobüs Terminali, Kemalpaşa Caddesi No: 285/2 Işıkkent/Bornova/İzmir

İzmir Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

İzmir Otogarı Hakkında

İzmir Otogarı (İZOTAŞ), Türkiye’nin Ege Bölgesi içerisinde yer alan ve en gelişmiş illerinden bir tanesi olarak kabul edilen İzmir’e seyahatinizin son durağı olan ulaşım merkezidir. Bir sahil şehri olan İzmir’de yıl içeirsinde gerek uluslararası gerekse yurt içine özel festivaller, konferanslar, etkinlikler düzenlenmektedir. Bu nedenle şehrin ziyaretçi sayısı ve nüfusu sürekli olarak değişim göstermektedir. İzmir, aynı zamanda antik dönemlerden günümüze kadar son derece önemli yerleşim merkezlerinden birinden olduğu için bütün doğal güzelliklerinin yanı sıra geçmişinden kalan tarihi ve kültürel değerleri de bünyesinde barındırır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından otobüs bileti satın alarak İzmir Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Kozak Yaylası, Efes Antik Kenti, Efes Meryem Ana Kilisesi, Selçuk Kalesi, İzmir Bayındır Termal Turizm Merkezi, İzmir Saat Kulesi, Foça Antik Tiyatrosu, Frigya Tepesi, Hadrian Tapınağı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

İzmir Otogarı, bugün şehrin ziyaretçi sayısı ile birlikte ortaya çıkan trafik yükünü üstlenen ulaşım merkezidir. Önceleri dağınık halde bulunan bir yerleşke üzerinde sağlanan şehirlerarası ulaşım zaman içerisined şehrin gelişim göstermesi ve her geçen gün ziyaretçi sayısını arttırması neticesinde yerini düzenli bir yapılanmaya bırakmıştır. Şehir yönetiminin aldığı karar neticesinde İzmir Otogarı (İzotaş) temelleri 1997 yılında atılarak çalışmalara başlanmış ve 1998 yılında otogar halkın hizmetine sunulmuştur. İZOTAŞ (İzmir Otogarı) toplamda 145 bin metrekare arazi üzerine kurulmuş olup bunun 120 bin metrekarelik kısmı kapalı alanlardan oluşmaktadır. Gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından bu denli çok ziyaretçisi bulunan bir şehirde insanların ihtiyaçlarını yeterli biçimde karşılamak adına İzmir Otogarı açık ve kapalı alanlar, hediyelik eşya dükkanları, emanet noktaları, otobüs bekleme alanları, kullanıcı bekleme alanları, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Otogar içerisinde, 74’ü şehirlerarası olmak üzere 128 peron, 66’sı şehirlerarası olmak üzere 86 yazıhane ve 155’i şehirlerarası olmak üzere 195 firma yer almaktadır. Diğer şehirler için otobüs bileti alma konusunda oldukça elverişlidir. Şehrin yoğun ziyaretçi trafiği neticesinde giderek artan yolcu sayısı ile birlikte İzmir Otogarı (İzotaş) içerisinde faaliyet gösteren otobüs firması sayısı da artış göstermektedir. İzmir Otogarı bünyesinde yalnızca aynı bölgede faaliyet gösteren yerel firmaları görebileceğiniz gibi ülke genelinde faaliyet gösteren ulusal firmaları da görebilirsiniz.

İzmir Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Günümüzde İzmir Otogarı (İzotaş) üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen otobüs firmaları arasında, “Balıkesir Uludağ, Ben Turizm, Çanakkale Truva Turizm, Didim Seyahat, Esadaş Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Hatay Nur Seyahat, Isparta Petrol, Kütahyalılar Turizm, Metro Turizm, Niğde Aydoğanlar, Öz Diyarbakır, Özkaymak, Pamukkale Turizm, RH Turizm, Seç Turizm, Ses Turizm, Süha Turizm, Şanal Turizm, Ulusoy Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

İzmir Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

İzmir Otogarı (İzotaş) oldukça merkezi bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle şehrin gelişmiş toplu taşıma seçeneklerini tercih ederek ya da kişisel aracını vasıtası ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogara ulaşım sağlamak için farklı noktalardan hareket eden raylı sistemler, otobüs ve minübüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Kemalpaşa Caddesi No: 285/2 Işıkkent/Bornova/İzmir

0 (232) 472 1010

En Popüler İzmir Otobüs Firmaları

İzmir bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? İzmir otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm128
Balıkesir Uludağ Turizm87
Balıkesir Uludağ Vip87
Metro Turizm65
İzmir Kuşadası Turizm33

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr