Yolcu Sayısı
1

Yunak Otogarı

Yunak Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (332)

Adres: Eşme, Adnan Menderes Cd. No:1, 42530 Yunak/Konya

Yunak Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Yunak Otogarı Hakkında


Yunak Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı Yunak ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Konya - Yunak otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya - Yunak ilçesinin ve dolayısı ile Yunak Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Yunak Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Yunak ilçesinde karasal ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Yunak ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Yunak Otogarı üzerinden Yunak ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Konya - Yunak otobüs bileti satın alarak Yunak Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Sahipata Külliyesi, Sille Köyü, Sultanlar Türbesi, Tavusbaba Türbesi, Meram Bağları, Koyunoğlu Müzesi, Aziziye Cami, Mevlana Türbesi, Sırçalı Medrese, İnce Minareli Medrese” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Yunak Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Yunak Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Yunak Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Yunak Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Yunak Otogarı Adresi : Eşme, Adnan Menderes Cd. No:1, 42530 Yunak/Konya


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr