Yolcu Sayısı
1

Gümüşhacıköy Otogarı

Gümüşhacıköy Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Gümüşhacıköy Otogarı Hakkında


Gümüşhacıköy Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Amasya şehrine bağlı Gümüşhacıköy ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Amasya - Gümüşhacıköy otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz, ülkemizin ormanları, temiz havası, tarihi ve kültürel değerlerinin yanı sıra eşsiz doğal güzellikleri ile ön plana çıkan bölgelerinden bir tanesidir. Karadeniz’in bu eşine ender rastlanan özellikleri özellikle son dönemde Karadeniz turizmi üzerinde etkili olmuştur. Yapılan gerekli çalışmaların sonucunda Karadeniz turizminin artması ve dolayısı ile bölgenin yolcu sayısında gözle görülür bir artış gözlemlenmesinin bir sonucu olarak Amasya - Gümüşhacıköy Otogarı’nın gerekliliği ortaya çıkmıştır. Karadeniz Bölgesi içerisinde bir geçiş noktası konumunda olarak adlandırabileceğimiz Gümüşhacıköy Otogarı, özellikle yılın bayram gibi dönemlerinde oldukça fazla yolcuyu ağırlamaktadır. Gümüşhacıköy ilçesinin temel ekonomik faaliyetlerine bakıldığı zaman tarımın ön plana çıktığı görülür. Karadeniz doğal güzelliklerinin yanı sıra geçmişinden kalan kültürel ve tarihi değerlere de ev sahipliği yapmaktadır. Gümüşhacıköy ilçesinde bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülmektedir. Bu bağlı olarak ilçede yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Amasya - Gümüşhacıköy otobüs bileti satın alarak Gümüşhacıköy Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Kral Kaya Mezarları, Saraçhane Cami, Halifet Gazi Kümbeti, Amasya Yıldız Hamamı, Terziköy Kaplıcası, Amasya Fethiye Cami, Aynalı Mağara, Küçükağa Külliyesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz mutfağını harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Gümüşhacıköy Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Gümüşhacıköy Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Gümüşhacıköy Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Ali Osman Ulusoy, Metro Turizm, Mis Amasya Tur” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Gümüşhacıköy Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Gümüşhacıköy Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Gümüşhacıköy Otogarı Adresi : Cumara, 05700 Gümüşhacıköy/Amasya

En Popüler Gümüşhacıköy Otobüs Firmaları

Gümüşhacıköy bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Gümüşhacıköy otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ali Osman Ulusoy9
Asil Görele Seyahat4
Esadaş Turizm4
VanGölü Turizm3
Tokat Seyahat3

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr