Gümüşhacıköy Otobüs Bileti

Gümüşhacıköy Otobüs Bileti

Gümüşhacıköy Otobüs Biletleri

Amasya’da bulunan bu güzide ilçemizin adının söylemekte zorluk çekebilirsiniz. Ancak bu ilçemizde diğer bilinen adı ise gümüş köy olarak adlandırılmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise ilçede bulunan gümüş madenlerinin oldukça fazla olmasından dolayı. Son zamanlarda oldukça fazla rağbet gören Gümüşhacıköy hakkında merak edilen tüm detayları sizler ile paylaşmaya başlayalım.

Öncelikle bu güzide ilçemize gelmek için yolunuzun Amasya ilimize gelmeniz gerekmektedir. Amasya’ya gelecek olan turistlerin öncelikle bu Gümüşhacıköy hakkında yaptığı araştırmalar konusunda yardımcı olmak için bu yazı dizisini sizler için hazırladık.
Amasya’nın merkezine sadece 22 KM uzaklıkta bulunan bu Gümüşhacıköy ilçesinde Osmanlılar döneminden , Roma döneminden kalma birçok eser bulunmaktadır. Özellikle Osmanlı devletinin şehzadelerin eğitimi için son derece önem verdiği Amasya ilçesinde bulunan eserlerinin ne kadar önemli olduğunu bu ziyaretiniz sırasında sizde anlayacaksınız. 
İstanbul’a geçiş güzergahı üzerinde bulunan Gümüşhacıköy ilçesinde özellikle birçok bedesten ve kervansaray bulunmuştur. Son zamanlarda devam eden kazılardan sonra ortaya çıkan bu eserleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.
Amasya’da şehzadelerin eğitimine önem verdiği için Gümüşhacıköy ilçesine de bazı kalıntılar bırakan Osmanlı devletinin bu eserlerini gezmek için tek yapmanız gereken bu güzel ve şirin ilçemize ziyaret gerçekleştirmek olacaktır. İşte son derece önemli olan Gümüşhacıköy hakkında merak edilen detayların tümü sitemizde mevcuttur. Amasya’nın diğer ilçeleri hakkında yazı dizilerimizi takip ediniz. Gümüşhacıköy otobüs bileti neredennereye.com'da
 
Gümüşhacıköy - 5 Günlük Hava Tahmini
22 Tem Pazar
hafif yağmur
30 °C
hafif yağmur
23 Tem Pazartesi
hafif yağmur
25,4 °C
hafif yağmur
24 Tem Salı
hafif yağmur
30,5 °C
hafif yağmur
25 Tem Çarşamba
hafif yağmur
27,4 °C
hafif yağmur
26 Tem Perşembe
açık
31,5 °C
açık