Gümüşhacıköy Otobüs Bileti

Gümüşhacıköy Otobüs Bileti

Gümüşhacıköy Otobüs Biletleri

Amasya’da bulunan bu güzide ilçemizin adının söylemekte zorluk çekebilirsiniz. Ancak bu ilçemizde diğer bilinen adı ise gümüş köy olarak adlandırılmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise ilçede bulunan gümüş madenlerinin oldukça fazla olmasından dolayı. Son zamanlarda oldukça fazla rağbet gören Gümüşhacıköy hakkında merak edilen tüm detayları sizler ile paylaşmaya başlayalım.

Öncelikle bu güzide ilçemize gelmek için yolunuzun Amasya ilimize gelmeniz gerekmektedir. Amasya’ya gelecek olan turistlerin öncelikle bu Gümüşhacıköy hakkında yaptığı araştırmalar konusunda yardımcı olmak için bu yazı dizisini sizler için hazırladık.
Amasya’nın merkezine sadece 22 KM uzaklıkta bulunan bu Gümüşhacıköy ilçesinde Osmanlılar döneminden , Roma döneminden kalma birçok eser bulunmaktadır. Özellikle Osmanlı devletinin şehzadelerin eğitimi için son derece önem verdiği Amasya ilçesinde bulunan eserlerinin ne kadar önemli olduğunu bu ziyaretiniz sırasında sizde anlayacaksınız. 
İstanbul’a geçiş güzergahı üzerinde bulunan Gümüşhacıköy ilçesinde özellikle birçok bedesten ve kervansaray bulunmuştur. Son zamanlarda devam eden kazılardan sonra ortaya çıkan bu eserleri mutlaka ziyaret etmelisiniz.
Amasya’da şehzadelerin eğitimine önem verdiği için Gümüşhacıköy ilçesine de bazı kalıntılar bırakan Osmanlı devletinin bu eserlerini gezmek için tek yapmanız gereken bu güzel ve şirin ilçemize ziyaret gerçekleştirmek olacaktır. İşte son derece önemli olan Gümüşhacıköy hakkında merak edilen detayların tümü sitemizde mevcuttur. Amasya’nın diğer ilçeleri hakkında yazı dizilerimizi takip ediniz. Gümüşhacıköy otobüs bileti neredennereye.com'da
 
Gümüşhacıköy - 5 Günlük Hava Tahmini
20 Tem Cumartesi
az bulutlu
20 °C
az bulutlu
21 Tem Pazar
açık
22,6 °C
açık
22 Tem Pazartesi
açık
22,4 °C
açık
23 Tem Salı
parçalı bulutlu
22,7 °C
parçalı bulutlu
24 Tem Çarşamba
orta şiddetli yağmur
23 °C
orta şiddetli yağmur