Yolcu Sayısı
1

Sakarya otobüs bileti

Sakarya Otobüs Bileti

En popüler Sakarya otobüs rotaları

Sakarya otobüs bileti fiyatları, Sakarya otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Sakarya otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
HaremSakarya28 TL48
BayrampaşaSakarya250 TL46
EsenlerSakarya250 TL46
İstanbulSakarya250 TL46
AlibeyköySakarya250 TL46

Sakarya otogarı

  • Sakarya(264) 281 2218

Sakarya otobüs biletleri

Sakarya Ulaşım

İstanbul ve Ankara ile olan yakınlığı ile oldukça kolay ulaşımı olan Sakarya’ya karayolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanır. Sakarya ilinde havalimanı bulunmasa da çevre illere yapılan uçuşların ardından Sakarya’ya karayolu ile ulaşılabilir.

Sakarya Otobüs Seferleri

Kente en çok karayolu ile ulaşım sağlanır. Sakarya otobüs seferleri kente olan ulaşımı daha kolay hale getirir. Ülkemizin hemen her bölgesinden sefer düzenleyen Sakarya otobüs firmaları sayesinde Sakarya’ya ulaşım sağlanabilir. Kente yolcu taşıma hizmeti veren bazı otobüs firmaları arasında Sakarya VIB, Anadolu Ulaşım, Pamukkale Turizm ulusal firmaların yanı sıra Özlem Ardahan Turizm, Antalya Toros, Siirt Baykan, Jet Turizm gibi yerel firmalarda Sakarya şehrine sefer düzenlemektedir.

Sakarya Otobüs Firmaları

Sakarya Vib Turizm, 1997 yılında Sakarya halkının isteği ve ihtiyacı doğrultusunda Sakarya'daki öncü otobüs firma sahiplerinin bir araya gelerek bir otobüs firması kurmasıyla ortaya çıkmış olan bir şirkettir. Birlikten güç doğar ilkesiyle ulaşım ve taşımacılık sektörüne adım atan firma kısa sürede büyük başarılara imza atmıştır. Sakarya Vib bugün Sakarya'dan İstanbul başta olmak üzere birçok şehire sefer düzenlemektedir.

Sakarya Otobüs Bileti Fiyatları

Sakarya otobüs bileti almadan evvel eskiden olduğu gibi bu firmaların bürolarına gitmeniz gerekmiyor. Türkiye’nin ilk online otogarı olma unvanına sahip olan NeredenNereye.com ile ucuz Sakarya otobüs bileti için istediğiniz tarihe yer ayırtabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler öncellikle ya web sitemizi ziyaret etmek ya da mobil cihazlarınıza indireceğiniz mobil uygulamamızı edinmektir. Daha sonra ana sayfada yer alan arama bölümünden hareket edeceğiniz ili ve varış noktanız olan Sakarya şehrini seçtikten sonra seyahati planladığınız tarihi seçip ardından ucuz bilet bul butonuna tıklayınız. Çıkan sayfada belirlediğiniz kriterlere uygun Sakarya otobüs bileti fiyatları listelenecektir. Buradan Sakarya ucuz otobüs bileti için yerinizi ayırtmadan önce otobüs özelliklerini de görebilirsiniz. Ardından ödeme işlemini gerçekleştirip varış yeri Sakarya otogarı olan seyahatinizi kolay ve güvenli bir şekilde planlamış olabilirsiniz.

Otobüs Bileti İptal

Herhangi bir sebepten Sakarya otobüs biletinizi iptal etmek isterseniz bu işlemi yine web sitemiz ya da mobil uygulamamız üzerinden bir tık ile gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız bu işlemden sonra biletinizin ücretini hiçbir kesintiye uğramadan iade almak isterseniz bilet satın alma işlemi sırasında seyahat sigortanızı da almanız gerekir. Bu sigortayı almanız halinde her ne sebeple olursa olsun çok kolay bir şekilde biletinizi iptal edebilir ve tüm ücreti hiçbir kesinti olmadan geri alabilirsiniz.

Sakarya Gezi Rehberi

İstanbul – Ankara yolu üzerinde bulunan Sakarya ili Marmara Bölgesi’nde yer alır. Kocaeli, Bursa, Bilecik, Düzce ve Bolu ile komşu olan şehir İstanbul ve Ankara gibi iki önemli şehrin ulaşım yolu üzerinde yer aldığı için oldukça kalabalık bir nüfusa sahiptir. Her geçen yıl da bu kalabalığı git gide artmaktadır.

4 mevsimde de ayrı güzel olan şehirde görülmeye değer pek çok doğal güzellik bulunmaktadır.

Sakarya Gezilecek Yerler

Sapanca, Sakarya’nın en çok ilgi çeken ilçelerindendir. Yerli turistin yanı sıra artık yabancı turistlerin de ilgi odağı haline gelmiş olan Sapanca, Sakarya’nın en turistik ilçesidir. Sapanca’da bulunan Sapanca Gölü’nün bu popülerlikteki yeri büyüktür. Ayrıca Sapanca ile oldukça yakın mesafede bulunan Kartepe ve Maşukiye de Sapanca’ya yapılan ziyaretlerin artmasında önemli bir etkendir. İstanbul’a 2 saatlik mesafede bulunan Sapanca özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında kahvaltı ve piknik için tercih edilmektedir. Sapanca Gölü etrafında bulunan çeşitli mekanlarda göle manzarasına karşı çay, kahve içmek isteyenler özellikle hafta sonu kahvaltıları için burayı tercih ederler.

Acarlar Longozu, Sakarya’da görülmeye değer bir başka doğal güzelliktir. Bir kısmı Karasu’da bir kısmı Kaynarca ilçesinde bulunan bu longoz ülkemizde nadir bulunan bir doğal varlıktır. Endemik bitki ve hayvan türlerine sahip olan Acarlar Longozu aynı zamanda göçmen kuşların kışlama yeridir. Pek çok kuş türü Acarlar Longozu’nu kuluçkaya yatmak için seçmiştir. Kısaca orman ekosisteminin sular altında kalmasıyla oluşan özel bölge olarak tanımlayabileceğimiz Acarlar Longozu hafta sonu şehirden kaçmak ve büyük şehir, iş ve trafik stresinden uzaklaşmak için ideal bir yerdir. Turizm açısından daha yeni yeni tanıtımı yapılmaya başlanan Acarlar Longozu’nda doğa yürüyüşü çıkabilir ya da mangal yakmamak şartıyla piknik yapabilirsiniz.

Gölbaşı Park, Acelle Yaylası, Doğançay Şelalesi ve Karasu Plajı Sakarya’ya geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken diğer doğal güzellikler arasında yer alır. Karasu Plajı özellikle yaz aylarında oldukça fazla ziyaretçi çeker. Kentin en popüler plajı olan Karasu Plajı’nda yaz ayları oldukça hareketli geçmektedir.

Çark Caddesi, Deprem Müzesi, Sakarya Müzesi ve Beşköprü de Sakarya’da görülmeye değer yerler arasında yer alır. Çark Caddesi; Adapazarı’nda yer alır ve şehrin en işlek caddesidir. Trafiğe kapalı olması nedeniyle rahatça gezmeye uygundur. Beşköprü ise Bizans İmparatorluğu döneminden kalması sebebiyle önemlidir. Çark Deresi üzerine kurulu olan köprü 560 yılından bugüne ayakta kalmayı başarmış bir yerdir.

Sakarya Mutfağı

Sakarya konumu itibariyle bir koridor üzerinde yer aldığı için geçmişte pek çok medeniyetin uğrak noktası olmuş çok kültürlü bir şehirdir. Bu çok kültürlülük kentin mutfağına da yansımıştır. Sakarya mutfağındaki lezzetler oldukça bol çeşittir. Islama köfte, Çerkez tavuğu ve keşkek Sakarya mutfağında tadabileceğiniz en bilindik lezzetlerdendir. Bunun yanı sıra Karadeniz mutfağının lezzetlerini de Sakarya mutfağında tatmak mümkündür.

Sakarya Hatırası

Sakarya seyahatinden dönüşte kendinize ve sevdiklerinize minik birkaç parça hatıra satın almak isterseniz şehirde uğramanız gereken ilk yer tarihi Uzun Çarşı olmalıdır. 150 yılı aşkın bir tarihi geçmişe sahip olan ve geçmişte kentte yaşayan Rum ve Ermeni esnaflar tarafından kurulan bu çarşıda tatlıdan baharata, hediyelik eşyalardan giyime kadar pek çok hediye alternatifi bulunur. Sakarya’ya özgü bir şeyler satın almak isterseniz ise seçiminizi şimşir ağacından yapılan kaşıklardan ya da taraklardan yana kullanabilirsiniz. Oldukça dayanıklı bir ağaç olan şimşirden üretilen ve oyma yöntemi ile bezenen bu tarak ve kaşıklar hem sağlıklı hem de oldukça şık bir hediye olacaktır.

Sakarya Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr