Bolu Sakarya Otobüs Bileti

Bolu Sakarya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 25,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 114 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 42dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Bolu Sakarya arası giden otobüs firmaları ortalama 29 sefer düzenlenmektedir.

Bolu Sakarya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Bolu Sakarya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Bolu Sakarya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Bolu Sakarya Otobüs Biletleri

 Bolu Sakarya otobüs bileti mi aradınız? Bolu Sakarya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 140 km2 olan Sapanca ilçesi kuzey ve doğuda Merkez ilçe, güneydoğuda Geyve, güneyde Pamukova ilçeleri, batıda da Kocaeli iliyle çevrilidir.

İlin batı kesiminde yer alan ilçe topraklarının büyük bölümünü Samanlı Dağları engebelendirir. Güneyden kuzeye doğru alçalan bu dağlardan kaynaklanan suların birleşmesiyle oluşan Kurtköy Deresi gibi sel nitelikli küçük akarsular Sapanca Gölü’ne dökülür. Tektonik kökenli bir çöküntü alanını doldurmuş olan Sapanca Gölü’nün güney kesiminden geçen fay hattı nedeniyle ilçe toprakları etkin bir deprem alanında yer alır.

İlçe halkı geçimini genellikle tarımdan sağlar. Başlıca bitkisel ürünler mısır ve elmadır. Az miktarda buğday ve fındık da yetiştirilir. Ayrıca sığır beslenir. Tatlı su balıkçılığı eski önemini yitirmektedir. Doğal güzellikler açısından zengin olan göl kıyısında bazı turistik tesisler vardır. Göl çevresi, çoğu İstanbullu’lara ait tatil konutlarıyla dolmuş durumdadır. Göl kıyısındaki oteller ve bazı sayfiye siteleri Kocaeli depremi sırasında hasara uğradı.

MÖ13. yüzyıldan beri yerleşim alanı olduğu bilinen ve Sakarya ili tarihinin bir parçasını oluşturan yöre, 19. yüzyıl sonlarında Müstakil İzmit Mutasamflığı’nın Adapazarı kazasına bağlı Sapanca nahiyesinin sınırları içindeydi. Nahiye merkezinin belediyesi 1873’te kuruldu. Kurtuluş Savaşı’nda, 25 Mart 1921’den 21 Haziran 1921’e değin Yunan işgalinde kaldı. Cumhuriyet döneminde uzun süre eski yönetsel konumunu koruduktan sonra 1957’de ilçe yapıldı.

İlçenin kuzey kesiminde, Sapanca Gölü yakınındaki bir düzlükte kurulmuş olan Sapanca kenti kıyıya kadar uzanır. İl merkezi Adapazarı’na 14 km uzaklıktadır. 1890’dan beri demiryolu ulaşımından yararlanan kentten eski İstanbul-Ankara karayolu, kentin güneyinden de 0-4 Otoyolu geçer.

Kentteki başlıca tarihsel yapılar Rüstem Paşa Camisi (16. yy) ve Rüstem Paşa Hamamı’dır. Sakarya Irmağı yatağının eskiden daha batıda yer aldığına ilişkin en önemli kanıtlardan biri olan ve İustinianos Köprüsü olarak da bilinen Beşköprü ilçe sınırları içindedir. Sapanca Meslek Yüksekokulu Sakarya Üniversitesi’ne bağlıdır.

  Bolu Hakkında
Nüfus:
190,276
Yüzölçümü:
8.323,39 km²
Plaka:
14
Telefon kodu:
(374)
Otogar:
Bolu Otogarı
  Sakarya Hakkında
Nüfus:
917,373
Yüzölçümü:
4.880,19 km²
Plaka:
54
Telefon kodu:
(264)
Otogar:
Sakarya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.