Yolcu Sayısı
1

Bolu otobüs bileti

Bolu Otobüs Bileti

En popüler Bolu otobüs rotaları

Bolu otobüs bileti fiyatları, Bolu otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bolu otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KocaeliBolu280 TL37
İzmitBolu280 TL37
BayrampaşaBolu300 TL36
EsenlerBolu300 TL36
İstanbulBolu300 TL36

Bolu otogarı

  • Bolu(374) 274 10 10

Bolu otobüs biletleri

Bolu otobüs bileti, seyahat etmek isteyen hemen herkesin tercih edebileceği alternatifler arasında yer almaktadır. Doğal manzaraları ve sıcakkanlı ev sahipleri ile Bolu’da birkaç gün geçirmek hemen herkesin tercihleri arasında bulunmaktadır. Bu denli güzel bir şehre seyahat etmeyi düşünen kişiler ise çoğu zaman otobüs yolculuğunu tercih etmektedir. Bolu otobüs bileti bulmak hemen her şehirden mümkündür. Gerek doğrudan gerekse aktarmalı olarak Bolu’ya seyahat edebilmek son derece kolaydır.

Gelişen teknoloji ile birlikte hem otobüs konforunda meydana gelen yenilikler hem de yeni yapılan yollar, Bolu’ya gerçekleştireceğiniz seyahatinizi çok kolaylaştıracaktır. Ne kadar uzak yoldan gelirseniz gelin, yol boyunca rahat ederek şehre ulaşabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Bolu’ya Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Anadolu’ya bağlanan noktası olarak tanımlanan Bolu, Anadolu’nun da Batıya açılan kapısı olarak isimlendirilmektedir. Bolu karayoluna göz gezdirildiğinde her gün binlerce aracın bu karayolu üzerinden geçtiğini söylemek mümkündür. Popüler bir mevsim şehri olan Bolu, turistik yerleri ile özellikle sonbahar döneminde binlerce kişiye ev sahipliği yapmaktadır.

Bolu otobüs seferlerine göz gezdirildiğinde şehre en çok otobüs yolculuğunun yapıldığı bilinmektedir. Otobüs yolculuğu dışında kişilerin, kişisel otomobil alternatifinden başka seçeneği bulunmamaktadır. Bolu’ya demiryolu ya da havayolu ile ulaşım mümkün olmadığı için yalnızca karayolu araçları tercih edilebilmektedir.

Bolu Otobüs Firmaları

Bolu otobüs seferlerine göz attığınızda bazı firmaların popüler olarak tercih edildiğini görebilirsiniz. Hem yöresel hem de Türkiye genelinde hizmet veren firmalar, otobüs seferlerinde verdikleri hizmetlere göre şehirlerarası yolculuklarda tercih edilmektedirler. Bolu için en çok tercih edilen otobüs firmaları başında Efetur gelmektedir. Efetur dışında Medine Turizm, Iğdırlı Turizm, Has Turizm ve Sakarya Vib Turizm de en çok kullanılan otobüs firmaları başında gelmektedir.

Ucuz Bolu otobüs bileti bulabilmek için araştırma yaptığınızda Aydoğan Turizm, Düzce Güven, Esadaş Turizm, Ben Turizm gibi otobüs firmalarının da çalışma yaptığını görebilirsiniz. Şehre ulaşabilmek için daha genel firmaları tercih etmek isterseniz Pamukkale, Metro ve Kamil Koç otobüslerini de seçip değerlendirebilirsiniz.

Bolu Otobüs Bileti Fiyatları

Ucuz Bolu otobüs bileti bulmak benim için önemli diyorsanız araştırmanızı doğru adreste, geniş çaplı yapmalısınız. Otobüs biletlerinden dilediğiniz herhangi birini seçip hesabınıza uygun olup olmadığına göre seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olmaktadır.

Bolu otobüs bileti için belli bir bütçe ayıracaksanız hangi şehirden gittiğinizin önemli olduğunu unutmamalısınız. Uzak şehirlerden seyahat etmek isteyen kişiler, yakından gidecek olan kişilere nazaran daha fazla ücret ödemektedir.

İstanbul’dan Bolu’ya seyahat etmek isteyen kişi, bugün ortalama olarak 60 TL civarında ödeme yapmaktadır. Aynı şehre Ankara’dan gitmek isteyen kişiler, 40 TL civarında ödeme yapmayı tercih etmektedir. Bununla beraber İzmir’den Bolu’ya seyahatin ücreti ise 100 TL civarında olmaktadır. Bolu ucuz otobüs bileti konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Ne zaman yolculuk yaptığınızdan hangi firmayı seçtiğinize kadar dikkatli olmanız durumunda uygun fiyatlı bilet temin edebilirsiniz.

Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminali

Bolu otobüs bileti fiyatları konusunda detaylı araştırma yaptıktan sonra seyahatinizin sonrasını da planlayabilirsiniz. Seyahatin başladığı ilk nokta, Bolu’nun şehirlerarası otobüs terminalidir. Henüz Bolu’ya hiç gelmemiş ve şehir hakkında herhangi bir fikri olmayanlar için terminal büyük bir önem taşımaktadır. Nerede ne var bilmek, kalkacak otobüsleri saatine kadar öğrenmek büyük bir önem arz etmektedir.

Bolu terminali, bünyesinde onlarca otobüs firmasını çalıştıran donanımlı bir adrestir. Çok büyük bir otobüs terminali olmamasına karşın istediğiniz herhangi bir ihtiyacı da karşılayabilmeniz mümkündür.

Bolu’da Gezilecek Yerler

Bolu otobüs bileti fiyatları uygun olduğu zaman seyahat etmek çok daha masrafsız olabilmektedir. Böyle bir dönemde şehri gezmek ve doyasıya tadını çıkarmak mümkündür.

Bolu’da gezmek dendiğinde akla gelen ilk yer Abant Gölü olmaktadır. Bolu ile bütünleşmiş olan bu nokta, şehri ziyaret eden herkes tarafından hayranlıkla izlenmektedir. Göl dışında tarihi Bolu evleri de görenlerin beğenisini kazanmaktadır. Oldukça otantik bir görüntüye sahip olan bu evler ziyaret etmeye değmektedir.

Bolu Müzesi, Yıldırım Beyazıt Cami, Zafer Kulesi ve Gölcük Tabiat Parkı da şehrin ziyaret edilebilecek diğer noktaları arasında anılmaktadır. Bunlarla beraber daha doğal yerler gezmek isterseniz Sülüklü Göl ve Seben Gölü de istediğinizi elde etmeyi mümkün kılmaktadır.

Bolu Nesi İle Meşhur?

Bolu ucuz otobüs bileti bulup şehre gelmeyi düşünen kişiler, Bolu’da neyin meşhur olduğunu araştırabilirler. Özellikle evleri ve aşçıları ile tanınan şehir, Osmanlı mutfaklarına dayalı bir geçmiş bulundurmaktadır. Saraylarda görev alan aşçıların yetiştirildiği Bolu’da bugün oldukça kuvvetli bir mutfak gelenekleri bulunmaktadır.

Bolu dendiğinde akla gelen bir başka meşhur yer ise kayak merkezidir. Karatalkaya Kayak Merkezi her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan eşsiz bir yerdir. Kış sporlarının ve çeşitli eğlencelerin yer aldığı merkezde dilediğiniz gibi spor etkinliklerine katılma şansınız bulunmaktadır.

Bolu’da Ne Yemeli?

Bolu’ya gitmişken mutfağına da bakmak isterim diyorsanız meşhur ekmek atımını denemelisiniz. Bir çeşit gözleme olan ekmek atımı, Bolu'nun pek çok yerinde lezzetli şekilde yapılmaktadır. Paşa pilavı ve kedi batmazı da Bolu ile anılan meşhur yemekler arasında yer almaktadır.

Bolu mutfağında yoğurtlu bakla çorbası, cevizli çörek ve kabaklı gözleme de tanınıp bilinen yemeklerdendir. Tüm bunlarla beraber saray helvası dendiğinde de akla gelen ilk şehir Bolu’dur.

Bolu’ya Ne Zaman Gidilir?

Bolu, yılın 4 mevsiminde de farklı bir atmosfere bürünen, eşsiz şehirlerden biridir. Doğa manzaralarını seyretmek, coğrafya ile iç içe gezinti yapmak isteyenler için en uygun dönem sonbahardır. Bin bir renkli ağaçlarla Bolu’da kendinizi çok iyi hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Daha çok spor ve kayak için Bolu’yu tercih ediyorsanız bu durumda kış mevsimi ideal olacaktır.

Bolu Otobüs Bileti

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr