Ankara Sakarya Otobüs Bileti

Ankara Sakarya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 40,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 305 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 3sa 59dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 19 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Sakarya arası giden otobüs firmaları ortalama 110 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Ankara Sakarya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Sakarya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Sakarya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Sakarya Otobüs Biletleri

 Ankara Sakarya otobüs bileti mi aradınız? Ankara Sakarya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Deniz Halklarının Anadolu’ya gelişinden önceki döneme ilişkin yeterli bilgi bulunmayan yöre MÖ 13. yüzyılda Bebrikya bölgesinin sınırları içindeydi. MÖ 9. yüzyılda Bitinlerin istilasına uğradıktan sonra Bitinya’nın bir parçası oldu. MÖ 6. yüzyılda Lidya Krallığı’nın egemenliğine girdi, aynı yüzyılın ortalarında Perslere bağlandı. MÖ 4. yüzyılın ikinci yarısında Makedonyalılarca ele geçirildi. Daha sonra da Selevkosların yönetimine girdi. MÖ 3. yüzyılda başlayan Bitinya Krallığı yönetimi MÖ 1. yüzyılda Roma işgaliyle sona erdi. Optimaton Theması’nın sınırları içinde yer aldığı Bizans döneminde güney kesimi birkaç kez Arapların eline geçti.

Türkmenlerin yöreye gelişi 11. yüzyıl sonlarına rastlar. Artuk Bey’in Bizans kuvvetlerini yenerek 1072’de ele geçirdiği yöre kısa bir süre sonra yeniden Bizans’a bağlandı ve 1097’de de Haçlıların eline geçti. Ardından Danişmendliler’in, Anadolu Selçukluları’nın ve Nikaia İmparatorluğu’nun yönetimine girdi. 1324’te Konur Alp ve Akçakoca Bey bu toprakları Osmanlı Beyliği’ne bağladı. 16. yüzyıldaki Celali Ayaklanmaları uzun süre yöreyi olumsuz yönde etkiledi. 19. yüzyılda Osmanlı Devleti’nin yitirdiği Kırım, Kafkasya ve Rumeli’den göç eden Müslüman halkın bir bölümü bu yöreye yerleştirildi. Aynı yüzyılın sonlarında Müstakil İzmit Mutasamlığı’na bağlı olan yöre Kurtuluş Savaşı sırasında ulusal direnişe katılmak amacıyla İstanbul’dan Ankara’ya gidenlerin geçtiği Geyve Boğazı nedeniyle önem kazandı. 10 Mayıs 1920’de Ahmed Anzavur’a bağlı Kuva-yı İnzibatiye’nin eline geçti. 23 Mayıs 1920’de Çerkez Ethem önderliğindeki Kuva-yı Seyyare tarafından geri alındı ama 27 Mart 1921’de Yunan ordusunun işgaline uğradı. Kuva-yı Milliye birlikleri 21 Haziran 1921’de Yunan işgaline son verdi. Cumhuriyet’ten sonra uzun süre Kocaeli iline bağlı olarak yönetilen yöre 1 Aralık 1954’te Sakarya adıyla il yapıldı.

Ankara Sakarya otobüs bileti mi aradınız? Ankara Sakarya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Sakarya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Öz Sivas Seyahat 46 TL
Kırşehir Şanal 48 TL
Özlem Diyarbakır 50 TL
RH Turizm 50 TL
Medine Turizm 50 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Sakarya Hakkında
Nüfus:
917,373
Yüzölçümü:
4.880,19 km²
Plaka:
54
Telefon kodu:
(264)
Otogar:
Sakarya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.