Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Sakarya Otobüs Bileti

İstanbul Sakarya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 28,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 148 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 11dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Sakarya arası giden otobüs firmaları ortalama 325 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Sakarya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Sakarya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Sakarya seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Sakarya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Sakarya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Sakarya Otobüs Biletleri

İstanbul Sakarya otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Sakarya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

İl merkezi Adapazarı’dır. Yüzölçümü 4.821 km2 olan Sakarya ili doğuda Düzce, güneyde Bolu ve Bilecik, güneybatıda ve Bursa, batıda Kocaeli illeri, kuzeyde de Karadeniz’le çevrilidir.

Güneydeki Göynük Suyu vadisinden Karadeniz kıyısına kadar uzanan il topraklarının doğu ve güney kesimleri öteki kesimlerden daha yüksek ve engebelidir. Doğu kesimini Çam Dağı, Keremali Dağı (1.543 m) ve doruğu il sınırları dışında kalan Elmacık Dağı, güney kesimi ise Kapıorman Dağı (1.582 m) ve Samanlı Dağları engebelendirir. İl sınırları içindeki başlıca düzlükler Akova olarak da bilinen Adapazarı Ovası ile eskiden Akhisar Ovası adıyla anılan Pamukova’dır.

Bu ovalar tektonik kökenli birer çöküntü alanıdır. Geyve Boğazı bu iki ovayı birbirine bağlar. Akarsuların taşıdığı alüvyonlann birikmesiyle oluşan bu verimli düzlükler ilin başlıca tarım alanlandır. Kocaeli Yarımadası’nın tepelik bir alan görünümündeki dalgalı düzlükleri Adapazarı Ovası’nın batı kenarına kadar sokulur. Karadeniz kıyısında doğal kumsallar vardır.

İl topraklarından kaynaklanan suların büyük bölümünü Sakarya Irmağı toplar. Karasu kentinin batısında Karadeniz’e dökülen Sakarya Irmağı’nın başlıca kolları Göynük Suyu, Mudurnu Çayı ve Çark Suyu’dur. Doğuda Büyük Melen Çayı, batıda da Değirmendere kısmen doğal sınır oluşturduktan sonra Karadeniz’e dökülür. İl sınırları içinde birçok doğal göl vardır. Bunlar Acarlar, Küçük Akgöl, Büyük Akgöl, Gökçeören, Poyrazlar ve Taşkısık (Çaltıcak) gölleridir. Suları tatlı olan bu göllerin bazı kesimleri sazlık ve bataklıktır. Sapanca Gölü’nün doğudaki büyük kesimi il sınırları içinde kalır.

 

Kuzey Anadolu Fayı’nın geçtiği il topraklarının hemen tümü Türkiye Deprem Bölgeleri Haritası’nda 1. Bölge’dedir. Valilik verilerine göre 17 Ağustos 1999’da meydana gelen Kocaeli depreminde 3.890 kişi yaşamını yitirdi ve 24.588’i konut olmak üzere toplam 29.735 bina yıkıldı ya da ağır hasara uğradı. Daha önce maydana gelen depremlerdeki can ve mal kaybı ise şöyledir: 20 Haziran 1943’te Adapazarı ve Hendek'te 318 ölü, yıkılmış ya da oturulamaz hale gelen 751 bina; 26 Mayıs 1957’de 3 ölü, oturulamaz hale gelen 187 bina; 22 Temmuz 1967’de Akyazı, Geyve ve Sapanca'da 81 ölü, oturulamaz hale gelen 5.837 bina.

İstanbul’dan ucuz otobüs bileti ile Sakarya ilinin merkez ilçesi olan Adapazarı’na otobüs seyahatiniz 2 saat gibi kısa bir süredir. Bu süreyi konforlu otobüslerde her zaman en avantajlı fiyatlarla geçirmek için ilk olarak sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sitemizde şehre sefer düzenleyen firmaların kampanyalarını ve indirimli biletlerini bulabilirsiniz.
İstanbul’a yakınlığı ve Anadolu’ya geçiş yolu üzerinde bulunması nedeniyle Sakarya güçlü ekonomilerden birine sahiptir. Antik dönemlerden beri yerleşim görülen şehir hem tarihi eserleri ile hem de doğal güzellikleri ve kaplıcaları ile turizmde önemli bir yere de sahiptir. Sakarya’ya seyahat edebileceğiniz tüm firmaları ve sundukları fiyatları sitemizde aynı sayfada bir arada görüntüleyebilirsiniz.   En uygun otobüs bileti sahibi olarak seyahat ettiğiniz Sakarya’da bulunduğunuz sürede şehirde gezebileceğiniz yerlerin başlıcaları şöyle sıralanabilir.
Akyazı ilçesinde bulunan Kuzuluk kaplıcaları özellikle şifalı sularıyla çok ziyaretçi çeken bir yer, Sapanca gölü göçmen kuşlar için uğrak noktasıdır. Yaz mevsiminde gölde bulunan kuş nüfusunda ciddi artış görülür. Bu dönemde şehirde bulunuyorsanız; göl kenarında dizilen kuşları ve eşsiz manzarayı mutlaka izlemelisiniz. Göl çevresindeki yeşillik alanlar yürüyüş ve piknik için de ideal. Justinianus ve 2. Beyazıd köprüsü, Orhan Camii, Rüstem Paşa Camii, Hacı Atıf Hanı, Küçücek ve Teketaban Tümülüsü ile Deprem Müzesi de Sakarya’da ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.
Sitemizde otobüs bileti ara demeden arama kısmına şehir ve  seyahat edeceğiniz tarihi de eklerseniz; sizin için en uygun seferleri listeleyebilirsiniz. Seferler arasında seçiminizi yaptıktan sonra biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.
Sakarya’da ne yenir? Islama köfte, yoğurtlu döner, kabak tatlısı, revani ülkenin hemen her yerinde bilinen ve pişirilen tatlar olsa da. Sakarya ve Adapazarı’nda her zaman en lezzetli hallerini bulabilirsiniz.
Mobil uygulamamız ile de site üzerinde gerçekleştirebileceğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak tüm akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz.

  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Sakarya Hakkında
Nüfus:
917,373
Yüzölçümü:
4.880,19 km²
Plaka:
54
Telefon kodu:
(264)
Otogar:
Sakarya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.