Sakarya İstanbul Otobüs Bileti

Sakarya İstanbul Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 35,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 148 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 16dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Sakarya İstanbul arası giden otobüs firmaları ortalama 151 sefer düzenlenmektedir.

Sakarya İstanbul bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Sakarya İstanbul bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Sakarya İstanbul otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Sakarya İstanbul Otobüs Biletleri

Sakarya İstanbul otobüs bileti mi aradınız? Sakarya İstanbul otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Fethiye Müzesi, Çarşamba semtinde Fethiye Sokağı üzerinde yer alır. Osmanlı döneminde 16. yy'da camiye çevrilmiş bir Bizans manastırıdır (Theotokos Pammakharistos Manastır Kilisesi). Asıl kilise 12. yy'da İoannes Komnenos tarafından yaptırıldı. 13. yy'da Mikael Glabas hem kiliseyi hem de manastırı onarttı. 14. yy'da ise Glabas'ın karısı yapıya parekkelesionu (yan kilise) ekletti. Yine 14. yy'da eklenen narteksin uçları, galeri halinde kuzey ve güney yönlerinde uzatıldı. Fetihten sonra işlevini sürdürmesine izin verilen yapıya 1456'da Rum Patrikhanesi taşındı. Kilise 1586'da, Osman IIl'ın Azerbeycan ve Gürcistan'ı fethi üzerine Fethiye Camisi adıyla camiye çevrildi.

Taş ve tuğladan inşa edilen cami olarak kullanılan ana mekanı çevre koridorlu tiptedir. Yüksek kasnaklı kubbesi, ortada 4 ayağa oturmaktadır. Yunan haçı planındaki mezar şapeli de ortada 4 sütuna oturan bir kubbeyle örtülüdür. Bu bölüm. Cumhuriyet döneminde müzeye dönüştürüldü.

Fethiye Camisi, zengin tuğla bezemeleriyle olduğu kadar mozaikleriyle de dikkat çeker. Mezar şapelinin kubbesindeki son dönem Bizans mozaikleri Kariye Camisi’ndekiler kadar güzeldir. Kubbenin ortasında Hz. İsa’yı Pantokrator (Evrenin Efendisi)olarak betimleyen mozaik yer alır. Kubbe dilimlerinde ise 12 peygamberin boy resimleri görülür. Apsis nişinde Deisis (Yakarış) sahnesi tasvir edilmiştir. 16. yy işi mermer mihrap görülmeye değer güzelliktedir.

  Sakarya Hakkında
Nüfus:
917,373
Yüzölçümü:
4.880,19 km²
Plaka:
54
Telefon kodu:
(264)
Otogar:
Sakarya Otogarı
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Harem Otogarı
Alibeyköy Otogarı
Esenler Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.