Yolcu Sayısı
1

Yalova Sakarya Otobüs Bileti

Yalova Sakarya Otobüs Seferleri

Otobüs FirmalarıBilet Fiyatları
Ali Osman Ulusoy
180 TLBilet Al
Sakarya Vib Turizm
250 TLBilet Al
Metro Turizm
280 TLBilet Al
Efe Tur
289 TLBilet Al
Bafra Seyahat
350 TLBilet Al

Yalova Sakarya Arası

 • En Ucuz Sefer180,00 ₺
 • Yalova → Sakarya Arası Kaç Km102 km
 • Yalova → Sakarya Arası Kaç Saat1sa 55dk
 • Günlük Sefer Sayısı26
 • En Çok Sefer Yapan FirmaEfe Tur
 • Sefer Yapan Firma Sayısı5

Yalova Sakarya Online Otobüs Bileti
Yalova Sakarya otobüs bileti, yerel ve ulusal birçok otobüs firması seçeneği ve en uygun fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Birkaç kolay adımla biletinizi dakikalar içerisinde satın alabilir, hemen yolculuğa başlayabilirsiniz.

Online Otobüs Biletimi Nasıl Alabilirim?
Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç adımda kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Üstelik 12 aya kadar taksit ile ödeme seçeneğiniz de bulunuyor.

Arama motorumuz üzerinden Yalova Sakarya güzergahı için arama yapın, Yalova - Sakarya arası sefer düzenleyen otobüs firmaları, tüm sefer saatleri ve fiyatları listelenecektir. Ardından sizin için en uygun saat ve fiyatlı otobüs biletini kolayca satın alın! Biletiniz online olarak oluşturulacak, tarafınıza sms ve email yolu ile bilet bilgileriniz gönderilecektir.

Yalova ve Sakarya Şehirlerinde Ulaşım
Yalova ve Sakarya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını NeredenNereye.com’da bulabilirsiniz. Şehir içi ulaşım bilgileri için ilgili şehrin otogar sayfasını inceleyebilirsiniz. Yalova Sakarya seyahatinize başlamadan önce, Yalova ve Sakarya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Neden NeredenNereye.com?
NeredenNereye.com, 1999 yılından bu yana kolay online bilet alma, güvenli ödeme sistemi ve bünyesinde yer alan 200’den fazla otobüs firması ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

İyi Yolculuklar Dileriz...

Yalova → Sakarya Seferleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yalova - Sakarya arası en ucuz otobüs bileti fiyatı ne kadar?
Yalova - Sakarya otobüs bileti fiyatı en ucuz 180,00₺'dir. Bu rotada en uygun otobüs bileti Ali Osman Ulusoy tarafından satılmaktadır.

Yalova - Sakarya arası hangi firmalar sefer düzenliyor?
Yalova - Sakarya arasında günlük ortalama 5 firma 26 sefer düzenlemektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen otobüs firmaları Ali Osman Ulusoy, Sakarya Vib Turizm , Metro Turizm, Efe Tur, Bafra Seyahat.

Yalova - Sakarya arası otobüs ile ne kadar sürüyor?
Yalova - Sakarya arası otobüs yolculuğu ortalama 1sa 55dk sürmektedir.

Yalova - Sakarya arası uzaklık kaç km?
Yalova - Sakarya arası karayolu ile 102 km'dir.

Yalova Sakarya Otobüs Biletleri

 Yalova Sakarya otobüs bileti mi aradınız? Yalova Sakarya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Yüzölçümü 581 km2 olan Hendek ilçesi doğuda Düzce ili, güneyde Akyazı ilçesi, Merkez ilçe ve Söğütlü ilçesi, kuzeybatıda Ferizli, kuzeyde de Karasu ilçeleriyle çevrilidir.

İlin doğu kesiminde yer alan ilçe topraklarının büyük bölümünü Hendek Ovası kaplar. Hendek Ovası Adapazarı Ovası’nın (Akova) doğuya sokulan bir körfezi durumundadır. İlçenin güney kesimindeki başlıca yükselti Samanlı Dağları’nın doğu uzantılarıdır. İlçe, Marmara ve Karadeniz bölgeleri arasında bir geçiş alanı niteliği taşıdığından çok yağış alır. Güney kesimdeki Elmacık Dağı ile kuzeydeki Çam Dağı ormanlarla kaplıdır. Çam Dağı’nın çeşitli yüksekliklerinde yaylalar vardır. Bunlardan en ünlüleri Dikmen ve Çiğdem yaylalarıdır. İlçe topraklarının sularını doğuda doğal sınır çizen Sakarya ve kolları toplar. Depremsellik açısından etkin olan Kuzey Anadolu Fayı ilçe topraklarından geçer. 23 Ağustos 2000’de oluşan deprem Hendek kentinde paniğe yol açtı. Kocaeli ve Düzce depremlerinin etkilediği alanda yaygın olarak hissedilen depremde can kaybı ve hasar meydana gelmedi.

Hendek ilin ekonomik bakımdan gelişmiş ilçelerinden biridir. Verimli ve sulak topraklarında modern yöntemlerle üretim yapılır. Bitkisel üretim çeşitlenmiş ve tümüyle pazara yönelmiştir. Yetiştirilen başlıca ürünler mısır, buğday, fındık, şekerpancarı, patates, elma, soğan ve az miktarda tütündür. Ekonomik değerini yitirmiş olan Hendek tütünü eskiden harmanlara tat ve koku vermek için kullanılırdı. Ovalık kesimlerde sığır, yaylalarda ise koyun beslenir. İlçede orman ürünleri, çeşitli gıda maddeleri, tarım aletleri üreten, oto onarım ve bakımıyla uğraşan işyerleri vardır.

Hendek yöresi sırasıyla Bitinya, Roma, Bizans ve Selçuklu yönetiminde kaldı. 1320’de Osmanlı topraklarına katılan yerleşme 19. yüzyıl sonlarında İzmit bağımsız sancağının Adapazarı kazasına bağlı bir nahiyeydi. Nahiye merkezinin belediyesi 1907’de kuruldu. Kurtuluş Savaşı sırasında Düzce Ayaklanmaları’ndan etkilenen Hendek, Cumhuriyet’le birlikte kaza (ilçe) olarak Kocaeli iline, 1954’te de merkezi Adapazarı kenti olmak üzere kurulan Sakarya iline bağlandı.

İstanbul-Ankara arasındaki D-100 Karayolu üzerinde yer alan kent il merkezi Adapazarı’na 31 km uzaklıktadır. 0-4 Otoyolu kentin güneyinden geçer. Zengin bir hinterlandın ürünlerini topladığından kentte ticari yaşam canlıdır. Hendek kenti Adapazarı’ndan sonra ilin en büyük kentidir. Hendek Meslek Yüksekokulu Sakarya Üniversitesi’ne bağlıdır. 

Yalova → Sakarya En Uygun Otobüs Biletleri

Yalova Sakarya otobüs bileti mi aradınız? Yalova Sakarya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Yalova Sakarya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler FirmalarFiyat
Ali Osman Ulusoy180 TL
Sakarya Vib Turizm 250 TL
Metro Turizm280 TL
Efe Tur289 TL
Bafra Seyahat350 TL

Yalova Hakkında

 • Nüfus155.016
 • Yüzölçümü850 km2
 • Plaka77
 • Telefon kodu(226)
 • OtogarYalova Otogarı

Sakarya Hakkında

 • Nüfus917.373
 • Yüzölçümü4.880 km2
 • Plaka54
 • Telefon kodu(264)
 • OtogarSakarya Otogarı

Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler

Toplam Yorum Sayısı (0)
Yalova → Sakarya


Çok İyi
(0)
İyi
(0)
İdare Eder
(0)
Kötü
(0)
Çok Kötü
(0)

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr