Yolcu Sayısı
1

Bodrum Otogarı

Bodrum Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (252)

Adres: Torba Mahallesi (Yeni Otogar), Rıza Anter Caddesi 3012. Sokak No:1 48400 Bodrum/Muğla

Bodrum Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Bodrum Otogarı Hakkında

Bodrum Otogarı, Türkiye’nin ne popüler tatil rotalarından biri olan Muğla ilinin Bodrum ilçesine karayolu ile gidebileceğiniz ulaşım merkezidir. Bodrum da tıpkı bağlı bulunduğu il gibi Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Bu nedenle özellikle yaz döneminde deniz turizminin başlaması ile birlikte oldukça yoğun bir ulaşım merkezi olarak karşımıza çıkar. Türkiye’nin herhnagi bir noktasından Bodrum otobüs bileti alarak Bodrum Otogarına geldiğinizde, “Bodrum Barlar Sokağı, Turgutreis Pazarı, Adaboğazı, Camel Beach, Mindos Kapısı, Bitez Halk Plajı, Bodrum Kalesi, Zeki Müren Sanat Müzesi, İasos Antik Kenti, Sadima Köyü” gibi ilçenin gezilecek noktalarını gezebilirsiniz.

Türkiye’nin ve aynı zamanda dünyanın sayılı turizm bölgelerinden bir tanesi olan Bodrum özellikle yaz döneminde ziyaretçi sayısını normalin çok üzerine çıkarmayı başaran bölgelerden bir tanesidir. Yılın hemen hemen her döneminde ziyaretçisi bulunmasına karşın özellikle yaz ayları içerisinde Bodrum Otogarının ziyaretçi yükü bir hayli artar. Buna karşın 1995 yılına kadar bu bölgeye otogar yapımı düşünülmüş olsa da Bodrum Otogarının açılması 1995 yılını bulmuştur. Cevat Şakir Caddesi üzerinde bulunan Bodrum Otogarına ilçe içerisinde yer alan ve oldukça sık sefer düzenleyen minibüsler aracılığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Muğla Bodrum karayolunu takip ederek özel araçlarınız ile de Bodrum Otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bodrum Otogarı yüzölçümü olarak küçük bir alan üzerine kurulmuş bile olsa gene de bölgenin çok sayıda ziyaretçisi nedeni ile oluşan trafik yükünü azaltmak adına gerekeni yerine getirmektedir. Bodrum Otogarına ziyaretçi sayısının çokluğundan dolayı Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen çok sayıda otobüs firmasını görmek mümkün bunun yanı sıra aynı otogar içerisinde 16 firmanın kendine ait yazıhanesi bulunuyor.

Bodrum Otogarından Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Bodrum Otogarından günümüzde sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Varan Turizm, Pamukkale Turizm, Ulusoy Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm, Turgutreis, Efe Tur, Nevtur” gibi otobüs firmaları yer almaktadır. Bodrum Otogarı üzerinden sefer düzenleyen otobüs firmalarının bilet fiyatları “45 - 130 TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Bodrum Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Bodrum Otogarına Ulaşım sağlamak için ilçede yer alan taksilerden ya da şahsi aracınızdan yararlanmanız gerekiyor. Eğer toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız ilçe içerisinde belirli aralıklarla hareket eden ve son durakları Bodrum Otogarı olan minibüsler bulunuyor.

En Popüler Bodrum Otobüs Firmaları

Bodrum bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Bodrum otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Pamukkale Turizm15
Düzce Güven7
Metro Turizm7
Varan Turizm5
Ali Osman Ulusoy5

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr