Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

İstanbul Bodrum Otobüs Bileti

İstanbul Bodrum Arası

  • Kaç kilometredir? Bu rota 783 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 9dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. İstanbul Bodrum arası giden otobüs firmaları ortalama 12 sefer düzenlenmektedir.

İstanbul Bodrum otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. İstanbul Bodrum güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! İstanbul Bodrum seyahatinize başlamadan önce, İstanbul ve Bodrum hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

İstanbul ve Bodrum şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

İstanbul Bodrum Otobüs Biletleri

İstanbul Bodrum otobüs bileti mi aradınız? İstanbul Bodrum otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Milas’ın en ünlü tarihi yeri Halikarssos, Bodrum’dur. Bodrum’a Milas’tan gelinmektedir. Karyalıların başkenti idi. Karyalılar Anadolu’nun en eski kavimlerinden olup Yunanlılarla bir ilgileri yoktur. Halikarnas’ı Anthes admda birisinin kurduğu söylenmektedir. Birçok kral, Halikarnas’tan gelip geçmiştir. Karya krallarından Mausals ölünce karısı ve kardeşi Artemisia büyük bir anıt yaptırmıştır. Bu anıt dünyanın yedi harikasından biri olmuştur. 24 ayak merdivenle çıkılır. Depremler yüzünden yıkılmıştır.

Halikamas, MÖ 334’de İskender tarafından istila edildi. Daha sonra Mısırlılar, Romalılar ve Bizanslıların eline geçti. 1330 da Menteşeoğulları Beyliği’ne sonra da Osmanlılar hakim oldular.

Bodrum Kalesi, bugün merak uyandıran tarihi eser ve kalesidir. Bodrum’un asıl adı Bodrine idi. Bu kaleyi Bodrum kralı ile yedi Rodos şövalyesi, Sen Piyer adına XV. yüzyılda yaptırmışlardır. Bodrum kalesi üç set olarak kurulmuştur. Beş kapısı vardır. Kuleleri çeşitli milletler inşa etmiştir. Kale denize hakim, manzarası pek hoştur. Kralların içki içtikleri yer denize hakimdir. Kale duvarlarında muhtelif milletlerin armaları vardır. Bodrum kalesini Türkler hapishane olarak kullanmışlardır. Şimdi kale içinde Sualtı Eserleri Müzesi bulunmaktadır. İçinde eşsiz eserler vardır.

Bodrum’da ayrıca tiyatro, agora, Mars Tapınağı, sur, kapılar ve bir de kilise vardır.
 
İstanbul’dan Bodrum’a otobüsle seyahat ederek Ege’nin güzel doğasını seyretmeye doyamayacağınız bir yolculuk yapabilirsiniz. İstanbul’dan Bodrum’a vardığınızda, yerli ve yabancı turistlerin tatil enerjisi, sokaklardaki mavi ve beyaz birlikteliği, Bodrum’un berrak denizi ve Ege mutfağının çeşitliliği sizi karşılar. Bodrum’da neredeyse her köşe başında bulabileceğiniz waffle, kumpir ve sebzeli döneri mutlaka tatmalısınız. Ayrıca Bodrum mutfağına özgü olan hardal otu salatası, kabak çiçeği dolması ve ot kavurmasını de deneyin.
İstanbul’dan Bodrum’a otobüsle gitmek için iki şehir arasındaki otobüs seferlerini öğrenmek, otobüs firmalarının size vereceği otobüs bileti fiyatlarını öğrenmek ve otobüs hizmetinin ayrıntıları hakkında bilgi almak için cep telefonunuzdan ya da bilgisayarınızdan NeredenNereye.com’a bakmanız yeterli. Online otobüs bileti satın alma hizmeti sunan sistemle otobüs biletinizi kolayca satın alabilirsiniz.
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Otogar:
Esenler Otogarı
Pendik Otogarı
Silivri Otogarı
Sultanbeyli Otogarı
Harem Otogarı
Ataşehir Otogarı
Alibeyköy Otogarı
4. Levent Otogarı
  Bodrum Hakkında
Nüfus:
-
Plaka:
48
Telefon kodu:
(252)
Otogar:
Bodrum Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.