Yolcu Sayısı
1

Malazgirt Otogarı

Malazgirt Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (436)

Adres: Saltukgazi,Hastane Cd.,49400 Malazgirt/Muş

Malazgirt Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Malazgirt Otogarı Hakkında


Malazgirt Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Muş iline bağlı Malazgirt ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Muş - Malazgirt otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Doğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Muş - Malazgirt’in ve dolayısı ile Malazgirt Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Malazgirt Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Malazgirt ilçesinde karasal ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Malazgirt’te yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Malazgirt Otogarı üzerinden Malazgirt ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Muş - Malazgirt otobüs bileti satın alarak Malazgirt Otogarına giriş yaptığınızda, “Malazgirt Kalesi, Arak Manastırı, Muş Havalimanı, Muş Kalesi, Geleneksel Muş Evleri, Kayalı Dere Antik Kenti” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Doğu Anadolu Mutfağının en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Malazgirt Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Malazgirt Otogarı içerisinde daha çok Doğu Anadolu Bölgesine hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Malazgirt Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Malazgirt Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Malazgirt Otogarı Adresi : Saltukgazi,Hastane Cd.,49400 Malazgirt/Muş

En Popüler Malazgirt Otobüs Firmaları

Malazgirt bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Malazgirt otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Patnos İtimat Turizm2
Has Muş Turizm2
Muş Yolu Turizm2
Lider Muş Tur1
Yeşil Muş Ovası Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr