Yolcu Sayısı
1

İznik Otogarı

İznik Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (224) 757 14 18

Adres: Mahmut Çelebi Mahallesi, 16890 İznik/Bursa

İznik Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

İznik Otogarı Hakkında

İznik Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan ve Bursa iline bağlı olarak doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ve kültürel değerleri ile de ön plana çıkan İznik ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. İznik aynı zamanda Bursa’nın en köklü ve en bilinen ilçelerinden bir tanesidir. Bölgenin göz alıcı doğal güzelliklerinin daha tanınır bir hal alması ile birlikte İznik’in dolayısı ile İznik Otogarı’nın ziyaretçi saysı bir hayli artış göstermiştir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Bursa - İznik otobüs bileti satın alarak İznik Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Oylat Mağarası, Gölyazı , Bursa Kapalı Çarşı, Oylat Şelalesi, Tümbüldek Kaplıçası, Issız Han, Uludağ Kayak Merkezi, Misi Köyü, Bursa Atatürk Müzesi, İnkaya Asırlık Çınarı” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

1980’li yıllarda hizmete açılan İznik Otogarı, Bursa’nın en köklü ilçelerinden birine karayolu ulaşımı kapısını açmaktadır. Tarihi boyunca oldukça önemli bir ulaşım güzergahı üzerinde bulunan İznik Otogarı, son yıllarda farklı yol alternatiflerinin geliştirilmesi ile birlikte eski önemini yitirmiştir. İznik, sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikler ile ülkenin her köşesinden ziyaretçileri ağırlayan bir konum olduğundan küçük bir alan üzerine kurulmuş olsa dahi İznik Otogarı bu trafik yükünü kaldırabilecek şekilde tasarlanmıştır. Özellikle yılın belirli dönemlerinde artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına İznik Otogarı tam kapasite olarak faaliyet göstermektedir. İznik Otogarı, kullanıcı bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları gibi alanlardan oluşur. İznik Otogarı içerisinde yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. İznik Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “İznik Koop, Narlıca Seyahat, Yenişehir Koop, Lüks Yalova Seyahat” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.

İznik Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

İznik Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minübüs ve otobüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Mahmut Çelebi Mahallesi, 16890 İznik/Bursa

(0224) 757 1418


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr