Yolcu Sayısı
1

Gelibolu Otogarı

Gelibolu Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (286) 566 58 20

Adres: Camiikebir, 17500 Gelibolu/Çanakkale

Gelibolu Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Gelibolu Otogarı Hakkında


Gelibolu Otogarı, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale iline bağlı Gelibolu ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Çanakkale - Gelibolu otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Çanakkale, Türkiye’nin yakın dönem siyasi tarihinde oldukça büyük rol oynamış ve bu bağlı olarak yurt içerisinde ve yurt dışarısında kendini tanıtan bir şehir olarak karşımıza çıkmıştır. Türk milleti için oldukça önemli olan bu şehrin ünlü ilçelerinden biri olan Gelibolu da Türkiye tarihi açısından son derece önemli bir konumda yer almaktadır. Kendine özgü doğal güzellikleri ve tarihin tozlu sayfalarından günümüze aktarmış olduğu mirası nedeni ile dikkat çeken Çanakkale’nin ziyaretçi sayısı fazla olduğundan bu durum Gelibolu Otogarı’nın bir ihtiyaç haline gelmesine neden olmuştur. Marmara Bölgesi’nde yer alan bir coğrafi konum olarak Gelibolu Ege ve Marmara’da hakim olan ılıman iklimin özelliklerini sergilemektedir. Bu bağlı olarak ilçe içerisinde yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı hava koşulları görülmektedir. İlçenin temel ekonomik kaynağına bakıldığında tarım faaliyetleri ön plana çıkmaktadır. Özellikle antik dönem içerisinde önemli yerleşim noktalarından biri olan Çanakkale bu köklü tarihi geçmişinden günümüze değerli miraslar bırakmıştır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Çanakkale - Gelibolu otobüs bileti satın alarak Gelibolu Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Mıhlı Çayı, Bozcaada Ayazma Plajı, Meryem Ana Kilisesi, Karabiga, Şahmelek Koyu, Ayazma Mesire Yeri, Yeni Zellanda Anıtı, Habbele Plajı, Şehitlik, Sulu Bahçe Koyu” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir Marmara Bölgesi’nin kendine özgü yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Gelibolu Otogarı, Marmara Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yeme - içme mekanları, yazıhaneler gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Gelibolu Otogarı içerisinde yalnızca bağlı bulunduğu bölgede hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Gelibolu Otogarı üzerinden ülkenin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Pamukkale Turizm, Metro Turizm, Balıkesir Uludağ, Isparta Petrol, İstanbul Seyahat, Nilüfer Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Gelibolu Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Gelibolu Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir ya da otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Gelibolu Otogarı Adresi : Camiikebir, 17500 Gelibolu/Çanakkale

En Popüler Gelibolu Otobüs Firmaları

Gelibolu bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Gelibolu otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Çorlu Yıldız Tur16
Gelibolu Özde Tur11
Pamukkale Turizm11
Metro Turizm6
Balıkesir Uludağ Turizm4

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr