Kişi
1

Safranbolu Otogarı

Safranbolu Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Safranbolu Otobüs Firmaları

Telefon: (370) 712 4108

Adres: Barış Mahallesi, 78600 Safranbolu/Karabük

Safranbolu Otogarı Hakkında


Safranbolu Otogarı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Karabük iline bağlı Safranbolu ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Karabük - Safranbolu otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Karadeniz Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Karadeniz turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Karabük - Safranbolu ilçesinin ve dolayısı ile Safranbolu Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Safranbolu Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Safranbolu ilçesinde Karadeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Safranbolu ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Safranbolu Otogarı üzerinden Safranbolu ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Karabük - Safranbolu otobüs bileti satın alarak Safranbolu Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Hadrianapolis Antik Kenti, Şeker Kanyonu, Eğriova Göleti, İncekaya Su Kemeri, Safranbolu Evleri, Safranbolu Hıdırlık Tepesi, Safranbolu Yemeniciler Çarşısı, Safranbolu Kent Tarihi Müzesi, Sipahioğlu Konağı” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Karadeniz Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Safranbolu Otogarı, Karadeniz Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Safranbolu Otogarı içerisinde daha çok Karadeniz Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Safranbolu Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Safranbolu Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Safranbolu Otogarı Adresi : 78600 Safranbolu/Karabük

En Popüler Safranbolu Otobüs Firmaları

Safranbolu bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Safranbolu otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Metro Turizm10
Gökbey Seyahat8
Karabük Doğuş7
Varan Turizm7
Efe Tur6

neredennereye.com (1999 - 2022) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr