Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Safranbolu Otobüs Bileti

Safranbolu Otobüs Bileti

Safranbolu Otobüs Biletleri

Karadeniz bölgesinde bulunan Karabük ilimizin en çok bilinen ilçesi olan Safranbolu hakkında merak ettiklerinize sitemizden ulaşabileceksiniz. Özellikle ismini Safranbolu evleri ile duyuran ilçemizde birçok önemli eser bulunmaktadır. İşte son derece güzel ve şirin olan bu kentimiz hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizler ile paylaşmaya başlayalım.

Osmanlı devletinin oldukça önem verdiği illerin başında gelen Karabük’te çok fazla yapı bulunmaktadır. Bu yapıların halen ayakta kalmaları ise dikkatleri üzerine çekmesine neden olmaktadır.

Özellikle Safranbolu ilçesinin en çok bilinen yeri olarak sizlere ilk önerdiğimiz yer 3. Selim zamanından kalma İncekaya su  kemeri oluyor. Uzun zamandır ayakta kalan bu yerin tarihi bir mekan olması dikkatleri üzerine çekmesine neden oluyor. Harika bir yapı olarak dikkat çeken bu Su kemerinin Osmanlı döneminden kalması oldukça önemli eser olmasına neden oluyor.

Doğal güzellik olan Safranbolu Bulak Mencilis Mağarası ile devam edelim. Uzunluğu 5 km’ye kadar uzanan bu mağaranın  özellikle içinde bulunan dikik ve sarkıtlar bakımından dikkat çekmesi ziyaretçilerin ilgi odağı olmasına neden olmaktadır.

 

Safranbolu ilçesinde sizlere gitmenizi önereceğimiz bir başka önemli yer ise adı ile ün yapmış olan Safranbolu evleri olarak dikkat çekiyor.Yaptığı restorasyon çalışmaları ile tüm dikkatleri üzerine çeken bu ilçemize gelenler ilk gittiği mekan olan Safranbolu evleri ilçenin en dikkat çekici yerleri arasında gelmektedir. Safranbolu otobüs bileti alımı için doğru yerdesiniz!

Safranbolu Otobüs Bileti