Arapgir Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0422) 811 27 00
Adres: Arapgir/Malatya
Arapgir Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Arapgir Otogarı

Arapgir Otogarı (Malatya)
Arapgir Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Malatya iline bağlı Arapgir ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Malatya - Arapgir otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Malatya şehri zaman içerisinde ziyaretçi sayısını arttırması ile birlikte Arapgir Otogarı da zamanla ziyaretçi sayısını arttırmıştır. Eski adı “Daskuza” Doğu Anadolu’nun en eski yerleşim noktalarından biri olmak ile birlikte bugün de Malatya’nın önemli ilçelerinden bir tanesidir. Konumu itibari ile de bölgenin önemli ilçelerinden biri olması nedeni ile karayolu ulaşımı açısından önemli geçiş noktalarından bir tanesidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Malatya - Arapgir Otogarı otobüs bileti satın alarak Arapgir Otogarına giriş yaptığınızda, “Günpınar Şelalesi, Arslantepe Höyüğü, Malatya Kalesi, Malatya Kalesi, Levent Vadisi, Karakaya Baraj Gölü, Battalgazi Ulu Cami, Beşkonaklar Etnografya Müzesi, Silahtar Mustafapaşa Kervansarayı, Yusuf Ziya Paşa, Malatya Atatürk Evi ” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını keşfedebilir Malatya’nın enfes yöresel lezzetlerini deneyebilirsiniz.
Arapgir Otogarı, şehrin yolcularının ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına açık ve kapalı alanları, otobüs bekleme peronları, yolcu bekleme alanları, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Arapgir Otogarı içerisinde yalnızca Doğu Anadolu Bölgesi’nde çevre i ve ilçelere ulaşım sağlayan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi Türkiye geneline hizmet sunan otobüs firmalarının seferlerine de ulaşabilirsiniz.
Arapgir Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Arapgir Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir ayrıca isterseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.
Arapgir Otogarı Adresi : Arapgir/Malatya