Yolcu Sayısı
1

Sincik Otogarı

Sincik Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (416)

Adres: Cumhuriyet,Kahta Sincik Yolu,02900 Sincik/Adıyaman

Sincik Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Sincik Otogarı Hakkında


Sincik Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman iline bağlı Sincik ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Adıyaman - Sincik otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Güneydoğu Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Güneydoğu Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman - Sincik ilçesinin ve dolayısı ile Sincik Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Sincik Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Sincik ilçesinde Güneydoğu Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Sincik ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Sincik Otogarı üzerinden Sincik ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Adıyaman - Sincik otobüs bileti satın alarak Sincik Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Nemrut Dağı Milli Parkı, Oturakçı Pazarı, Adıyaman ulu Cami, Cendere Köprüsü, Perre Antik Kenti, Yel Baba Türbesi, Arsemia Antik Kenti, Nemrut Dağı, Palanlı Mağarası” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında Güneydoğu Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Sincik Otogarı, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Sincik Otogarı içerisinde daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Sincik Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Sincik Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Sincik Otogarı Adresi : Cumhuriyet,Kahta Sincik Yolu,02900 Sincik/Adıyaman


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr