Kişi
1

Menemen Otogarı

Menemen Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Menemen Otobüs Firmaları

Adres: Kasımpaşa Mh. 35660 Menemen/İzmir

Menemen Otogarı Hakkında


Menemen Otogarı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan İzmir iline bağlı Menemen ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından İzmir - Menemen otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir, Türkiye’nin bir liman kenti olarak son derece önemli bir jeopolitik konumda yer alır ve yıl içerisinde yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda turisti ağırlar. Bu durum İzmir’in ve dolayısı ile Menemen Otogarı’nın ziyaretçi sayısının yoğun olmasına neden olmaktadır. Menemen Otogarı üzerinden giriş yapabildiğiniz ilçe sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin tipik özellikleri görülür. Kısa boylu ağaçların (Makiler) yaygın olarak gözlemlenebildiği ilçe sınırları içerisinde yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak gözlemlenmektedir.
İzmir, özellikle antik dönemde en önemli şehir devletlerinden biridir. Bu nedenle modern şehir yapılanmasının arasında korunmayı başarmış çok sayıda antik kent gözlemlenebildiği gibi Menemen ilçesi sınırları içerisinde de tarihi ve doğal güzellikleri bir arada görmek mümkündür. Ege şehri olan İzmir, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olarak oldukça farklı sayıda ekonomik faaliyete ev sahipliği yapıyor olsa da Menemen ilçesi içerisinde temel ekonomik faaliyet olarak tarım gözlemlenebilir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından İzmir - Menemen otobüs bileti satın alarak Menemen Otogarına giriş yaptığınızda, “Akbük Koyu, Çınar Plajı, Yuvarlakçay, Azmak Nehri, Palamutbükü Plajı, İnbükü Orman Kampı, Bodrum Barlar Sokağı, Marmaris Saklı Göl, Turgutreis Pazarı” şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir, Ege mutfağının birbirinden harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimle bilirsiniz.
Menemen Otogarı, Ege Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Menemen Otogarı içerisinde daha çok Ege Bölgesine hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Menemen Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Menemen Otogarına ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Menemen Otogarı Adresi : Kasımpaşa Mh. 35660 Menemen/İzmir

En Popüler Menemen Otobüs Firmaları

Menemen bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Menemen otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Balıkesir Uludağ Turizm13
Ege Seyahat6
Balıkesir Hakser Turizm4
Kale Seyahat2
Metro Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2022) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr