Yolcu Sayısı
1

Menemen otobüs bileti

Menemen Otobüs Bileti

En popüler Menemen otobüs rotaları

Menemen otobüs bileti fiyatları, Menemen otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Menemen otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KüçükkuyuMenemen45 TL15
EdremitMenemen30 TL11
AyvalıkMenemen25 TL9
BurhaniyeMenemen204 TL8
TekirdağMenemen100 TL7

Menemen otogarı

  • Menemen(232)

Menemen otobüs biletleri

Menemen, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan İzmir’in ilçelerinden bir tanesidir. İlçe, İzmir ilinin merkezine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Bölge ülke içerisinde çileği, testisi ve diğer çömlekçilik ürünleri ile ünlü bir yerdir. İlçe aynı zamanda ülkenin yakın siyasi tarihi için de önemli yerlerden bir tanesidir. Bu nedenle ayrıca bir bilinirlik kazanır. 16 Haziran da şehit edilme olayları yaşanmıştır. 16 Haziran 1919 günü, ilçe kaymakamı Kemal Bey ve maiyetindeki 6 asker şehit edilmiştir. Bu olay bölgenin işgali sırasında gerçekleşmiştir. Aynı bölge içerisinde işgal kuvvetleri bir gün sonra yaklaşık bin kişiyi öldürmüşlerdir. Bu işgal döneminin en unutulmaz ve en acı olaylarından biri olarak tarih sayfalarına kazınmıştır. Yapılan katliamlara rağmen Menemen hiçbir zaman işgal kuvvetlerinin altında kalmamış ve bölgede kahramanca bir direniş örneği sergilenmiştir. Bölge Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması sonucunda 9 Eylül 1922 ‘de tekrar bağımsızlığına kavuşmuştur.

İlçe Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Buna bağlı olarak sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum tarımsal üretimi üzerinde de etkili olmuştur. Aynı zamanda doğal güzellikleri bakımından da zengin bölgelerden bir tanesidir.
Ege bölgesine özgü kültürele özellikleri yansıtmaktadır bunun yanı sıra sınırları içerisinde endemik bitki türleri de görülür. İzmir’in bu nadide ilçeni yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Menemen otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr