Şarkışla Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0346) 
Adres: Esentepe Mh. 58400 Şarkışla/Sivas
Şarkışla Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Şarkışla Otogarı

Şarkışla Otogarı (Sivas)
Şarkışla Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas iline bağlı Şarkışla ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Sivas - Şarkışla otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Sivas - Şarkışla ilçesinin ve dolayısı ile Şarkışla Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Şarkışla Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Şarkışla ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Şarkışla ilçesinde yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Şarkışla Otogarı üzerinden Şarkışla ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Sivas - Şarkışla otobüs bileti satın alarak Şarkışla Otogarı’na giriş yaptığınızda,“Divriği Ulu Cami, Sızır Şelalesi, Tödürge Gölü, Divriği Kalesi, Çaltı Çayı, Şifaiye Medresesi, Sivas Çifte Minareli Medrese, Hafik Gölü, Eğriçimen Yaylası” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz.
Şarkışla Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Şarkışla Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Şarkışla Otogar üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Aras Seyahat” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Şarkışla Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Şarkışla Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Şarkışla Otogarı Adresi: Esentepe Mh. 58400 Şarkışla/Sivas

Şarkışla otogarı nerede? Şarkışla otogarına nasıl giderim? İletişim ve ulaşım bilgileri ile otobüs seferleri NeredenNereye.com'da!

Firma Adı Sefer Sayısı
Bizim Iğdır Seyahat 1
- HEMEN SATIN AL ! -