Karapınar Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (0332) 755 51 16
Adres: Karapınar
Karapınar Otobüs Bileti. Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Karapınar Otogarı

Karapınar Otogarı (Konya)

Karapınar Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı Karapınar ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin farklı noktalarından Konya - Karapınar otobüs bileti satın alarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Dünya genelinde ünlü olduğu doğal güzellikleri ile özellikle son zamanlarda farklı ülkelerden seyahatseverlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İç Anadolu turizminin giderek popüler hale gelmesi ile birlikte İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya - Karapınar’in ve dolayısı ile Karapınar Otogarı’nın da ziyaretçi sayısı artış göstermiştir. Yolcu sayısında yaşanılan bu artış Karapınar Otogarı’nın da daha yoğun bir şekilde çalışmasına neden olmuştur. İçerisinde yer aldığı coğrafi bölgenin bir neticesi olarak Karapınar ilçesinde İç Anadolu ikliminin tipik özellikleri görülür. Buna bağlı olarak Karapınar’te yazları ılık ve yağışlı, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Karapınar Otogarı üzerinden Karapınar ilçesine gelen yolcular, ilçenin temel ekonomik faaliyetlerine baktığından tarım işçiliğinin önde geldiğini görebilirler. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Konya - Karapınar otobüs bileti satın alarak Karapınar Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Sahipata Külliyesi, Sille Köyü, Sultanlar Türbesi, Tavusbaba Türbesi, Meram Bağları, Koyunoğlu Müzesi, Aziziye Cami, Mevlana Türbesi, Sırçalı Medrese, İnce Minareli Medrese” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilir aynı zamanda seyahatiniz sırasında İç Anadolu Mutfağı’nın en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyebilirsiniz. 
Karapınar Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Karapınar Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Karapınar Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Lüks Ereğli Turizm, Metro Turizm, Özkaymak, Has Turizm, Isparta Petrol, Has Diyarbakır Seyahat, Özlem Diyarbakır, Adıyaman Öz Gülaras Turizm, Dilmenler Mardin Seyahat, Hatay CSR Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Karapınar Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim? 
Karapınar Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz. 
Karapınar Otogarı Adresi :  Alaaddin Mh. 42400 Karapınar/Konya

Karapınar otogarı iletişim ve adres bilgileri, telefon numaraları, otobüs firmaları burada! Hemen ucuz Karapınar otobüs biletini al!

Firma Adı Sefer Sayısı
Star Diyarbakır 3
Lüks Kahramanmaraş Turizm 1
Gökbey Seyahat 1
Star Batman 1
Has Turizm A.Ş. 1
- HEMEN SATIN AL ! -