Yolcu Sayısı
1

Karapınar otobüs bileti

Karapınar Otobüs Bileti

En popüler Karapınar otobüs rotaları

Karapınar otobüs bileti fiyatları, Karapınar otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Karapınar otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
YeniçağaKarapınar25 TL18
TarsusKarapınar230 TL9
GebzeKarapınar65 TL7
BorKarapınar150 TL6
NiğdeKarapınar150 TL6

Karapınar otogarı

  • Karapınar(332) 755 51 16

Karapınar otobüs biletleri

Birçok köyünde höyüklere rastlayabileceğiniz, Konya’nın en güzel ilçelerindendir Karapınar. Hem oturmuş kültürü hem de insanların yabancılara karşı yaklaşımları oldukça heveslendiriyor insanı. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bu gezinti “ keşke daha önce gelseydim “ hissi yaratacak sizde. Karapınar 1868’de ilçe olup, 1882 yılında da ilçe teşkilatı kurulmuştur. Anadolu ile Ortadoğu arasında ki en önemli bağlantı yollarından olması, bu ilçenin ön plana çıkmasına sebep olmuştur. Sadece 42 mahalleden oluşan ilçe, içerisinde çok önemli tarihi tanıklara yer vermektedir. Karapınar’da gezerken önceki tarihlerden kalma yıkıntıların hep üst üste birikmesine şahit olabilirsiniz. Her yeri tarih kokan bu ilçe, size gezerken çok şey öğretecek.
Mahallelerde gezerken mis gibi etli ekmek kokuları gelecek burnunuza. Bu koku insanın başını bile döndürebilir, hele ki birde açsanız. Dışarıdan gelen misafirlere çok sıcakkanlı olan bu ilçe sakinlerinin sizinle paylaşacağı bir etli ekmeği ve ayranı muhakkak olur. E birde yemeğin üstüne güzelde “ Saç Arası “ tatlısı olursa değmesinler keyfinize! Saç arası tatlısı yine bu halka özgü ve çok lezzetli bir tatlıdır. İki saç arasında üstü tamamen közle kapatılarak pişirilen tatlı genellikle dondurma ile tercih ediliyor. Karapınar’da Valide Sultan Hamamı, Ağaç Çeşmesi, Hacı İsa Çeşmesi, Selimiye Şadırvanı ve Koca Çeşme gibi tarihi yerler mevcut. En dikkat çekici tarihsel kalıntılar ise eski tarihlerden kalma yaşam alanlarının yıkıntıları. Gizemli ve ilgi çekici kalıntılar, yıkılan şehirlerin kalıntısı olduğu için çok büyük önem taşımaktadır.Karapınar otobüs bileti alarak ilçeyi daha yakından tanıyabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr