Yolcu Sayısı
1

Hatay Otogarı

Hatay Otogarı

Hatay Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (326) 214 91 97

Adres: Ekinci, 31180 Antakya/Hatay

Hatay Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Hatay Otogarı Hakkında

Hatay Otogarı, Türkiye’nin güneyinde yer alan ve kardeşlik şehri olarak bilinen Hatay iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Hatay, bulunduğu coğrafi konum itibari ile binlerce yıllık medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir alanda yer almaktadır. Bu nedenle Hatay otobüs bileti alarak şehre ulaşım sağladığınızda hem doğal güzellikler hem de kültürel miras bakımından zengin bir il ile karşılaşırsınız. Ülkenin güney bölgesinde yer alan ve bu bölgedeki diğer iller ile komşuluk içerisinde bulunan Hatay, aynı zamanda nüfusunun çokluğu nedeni ile Hatay Otogarı üzerinden karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktası oluşturmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Hatay otobüs bileti satın alarak, Hatay Otogarına giriş yaptığınızda, “St.Pierre Kilisesi, Batıayaz Yaylası, Erzin Başlamış Kaplıcaları, Beşikli Mağara, Hatay Uzun Çarşı, Antakya Mozaik Müzesi, Payas Kalesi, Kinet Höyük, Koz Kalesi, Darbısak Kalesi” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Hatay önceleri şehrin ihtiyacını tam anlamı ile karşılayabilecek bir otogara sahip değildi. Ancak zaman içerisinde Hatay’da yolcu trafiğinin giderek daha fazla artış göstermesi ile birlikte yeni Hatay Otogarı, 2006 yılında hizmete sunuldu. Önceki otogarın küçük yapısına karşın geniş bir alan üzerine kurulu olan yeni Hatay Otogarı hem Türkiye içerisindeki diğer şehirler ile hem de Arap ülklerine olan seferleri ile farklı noktalara bağlantılar oluşturmaktadır. Yeni Hatay Otogarı, kullanıcıların zaman geçirmesi için geniş alanlar ayırmış olması ile birlikte trafik sorunu ile karşılaşmamak olmak için de firmaların araçlarına çok sayıda peron bırakmıştır. Hatay Otogarı içerisinde ulusal çapta hizmet sağlayan otobüs firmalarının yanı sıra çoğunlukla yerel hizmet sunan otobüs firmalarını görmek mümkün.

Hatay Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Hatay Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Has Turizm, CSR Seyahat, Hatay Nur Seyehat, Jet Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Öz Diyarabakır, Süha Turizm, Güney Lüks Adana Seyahat, Hatay Öztur Turizm, Has Diyarbakır, Metro Turizm, Cesur Bingöl Seyahat, Has Bingöl, Isparta Petrol, Öz Elazığlılar Turizm, Best Van Turizm, Hatay Günsas Turizm, Vangölü Turizm, Esadaş Turizm” gibi otobüs firmaları yer almaktadır.

Hatay Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Hatay Otogarına şehir içerisinden ulaşım sağlamak son derece kolaydır. Hatay Belediyesi yolcuların zorlanmadan otogara ulaşım sağlaması için toplu taşıma seferlerini bu yöne yönlendirmiştir. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Hatay Otogar Adresi : Ekinci, 31180 Antakya/Hatay

Hatay Otogarı Telefon Numarası : (326) 227 10 31

En Popüler Hatay Otobüs Firmaları

Hatay bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Hatay otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Gökbey Seyahat41
Has Turizm36
Has Karayolu Turizm17
Metro Turizm12
Tursan Seyahat11

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr