Hatay Otobüs Bileti

Hatay Otobüs Bileti

Hatay Otobüs Biletleri

Neredennereye adresinde Hatay’a seyahat etmek için en uygun otobüs bileti aramanızı yaparak her zaman indirimli fiyatlara ulaşabilirsiniz. Arama kısmına seyahat edeceğiniz şehirleri ve tarihi ekleyerek, size en uygun seferleri listelersiniz. Bu seferler arasında fiyat karşılaştırmasını rahatça yapabilmeniz için tüm firma seçeneklerini tek bir sayfada görürsünüz. Yolculuk edeceğiniz seferi belirledikten sonra yönlendirmeleri takip ederek biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz. Hatay otobüs bileti ve Hatay uçak bileti alımlarınızı sitemiz üzerinden güvenle yapabilirsiniz.

Hatay bulunduğu konum itibariyle; tarih boyunca farklı medeniyetlerin etkisi altında kalmıştır. Şehirde bu farklı medeniyetlerden kalma birçok ibadethane bulunmaktadır. Bu nedenle şehir dinlerin ve medeniyetlerin buluşma noktası olarak adlandırılmaktadır. Şehirde bulunan tüm bu eserler her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Şehir her dönem yoğun yolcu trafiğine sahiptir. Ucuz otobüs bileti ile seyahat edebildiğiniz şehirde görebileceğiniz bu ibadethanelerden başlıcaları; Saint Pierre Kilisesi ve Habib-i Neccar Camii olarak ön plandadır. Saint Pierre Kilisesi Dünya’daki ilk katolik kilisesi olarak bilinmektedir. Habib-i Neccar Camii adını şehit edilen ilk kişi olan ve cami avlusunda türbesi bulunan Habib-i Neccar’dan alır. Camide ayrıca Hz. İsa’nın havarileri olan Yahya ve Yunus’un da türbeleri bulunmaktadır. Şehirde bulunurken görebileceğiniz diğer yerlerden bazıları ise; Samandağ ilçesinde bulunan Titus Kaya Tüneli, şehirde yapılan kazılardan elde edilen eserlerin ve mozaiklerin sergilendiği Hatay Arkeoloji Müzesi, Defne mesire alanıdır.

Hatay’da ne yenir? Tel kadayıfın arasına konulan tuzlu peynir ile hazırlanan Künefe ilin en meşhurudur. Bu tatlıyı ülkede hemen her tatlıcıda bulabilseniz de en lezzetlisini şüphesiz Hatay’da tadabilirsiniz. Küflü çökelek, pirzolalı yaprak sarması, tuzlama tavuk, ağızlı kadayıf ve kağıt kebabı da şehrin bilinen diğer lezzetleri.

Hatay yolculuğunuz için biletlerinizi mobil uygulamamız üzerinden de satın alabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Hatay Otobüs Bileti
Hatay - 5 Günlük Hava Tahmini
22 May Salı
açık
31,8 °C
açık
23 May Çarşamba
açık
29,5 °C
açık
24 May Perşembe
az bulutlu
26,1 °C
az bulutlu
25 May Cuma
hafif yağmur
26 °C
hafif yağmur
26 May Cumartesi
açık
28,9 °C
açık