Hatay Otobüs Bileti

Hatay Otobüs Bileti

Hatay Otobüs Biletleri

Hatay Otobüs Bileti Fiyatları

NeredenNereye.com ile Hatay’a seyahat etmek için en uygun otobüs bileti arayabilir, her zaman indirimli fiyatlara ulaşabilirsiniz. Arama kısmına seyahat edeceğiniz şehirleri ve tarihi ekleyerek, size en uygun seferleri listeleyebilirsiniz. Otobüs seferleri arasında fiyat karşılaştırmasını rahatça yapabilmeniz için tüm firma seçeneklerini tek bir sayfada görebilirsiniz.. Yolculuk edeceğiniz seferi belirledikten sonra yönlendirmeleri takip ederek biletinizi kolaylıkla satın alabilirsiniz. Hatay otobüs bileti ve Hatay uçak bileti alımlarınızı NeredenNereye.com üzerinden güvenle yapabilirsiniz.

Hatay Gezilecek Yerler

Hatay bulunduğu konum itibariyle; tarih boyunca farklı medeniyetlerin etkisi altında kalmıştır. Şehirde bu farklı medeniyetlerden kalma birçok ibadethane bulunmaktadır. Bu nedenle şehir dinlerin ve medeniyetlerin buluşma noktası olarak adlandırılmaktadır. Hatay’da bulunan tüm bu eserler her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Şehir her dönem yoğun yolcu trafiğine sahiptir. Ucuz otobüs bileti ile seyahat edebildiğiniz şehirde görebileceğiniz bu ibadethanelerden başlıcaları; Saint Pierre Kilisesi ve Habib-i Neccar Camii olarak ön plandadır. Saint Pierre Kilisesi Dünya’daki ilk katolik kilisesi olarak bilinmektedir. Habib-i Neccar Camii adını şehit edilen ilk kişi olan ve cami avlusunda türbesi bulunan Habib-i Neccar’dan alır. Camide ayrıca Hz. İsa’nın havarileri olan Yahya ve Yunus’un da türbeleri bulunmaktadır. Şehirde bulunurken görebileceğiniz diğer yerlerden bazıları ise; Samandağ ilçesinde bulunan Titus Kaya Tüneli, şehirde yapılan kazılardan elde edilen eserlerin ve mozaiklerin sergilendiği Hatay Arkeoloji Müzesi, Defne mesire alanıdır.

Hatay’da ne yenir? Tel kadayıfın arasına konulan tuzlu peynir ile hazırlanan Künefe ilin en meşhurudur. Bu tatlıyı ülkede hemen her tatlıcıda bulabilseniz de en lezzetlisini şüphesiz Hatay’da tadabilirsiniz. Küflü çökelek, pirzolalı yaprak sarması, tuzlama tavuk, ağızlı kadayıf ve kağıt kebabı da şehrin bilinen diğer lezzetleri.

 

Hatay yolculuğunuz için biletlerinizi NeredenNereye.com mobil uygulamaları üzerinden de satın alabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir, biletinizi en hızlı ve kolay şekilde alabilirsiniz.

Hatay Otobüs Bileti
Hatay - 5 Günlük Hava Tahmini
11 Ara Salı
orta şiddetli yağmur
19 °C
orta şiddetli yağmur
12 Ara Çarşamba
şiddetli yağmur
13,5 °C
şiddetli yağmur
13 Ara Perşembe
açık
13,9 °C
açık
14 Ara Cuma
şiddetli yağmur
11,5 °C
şiddetli yağmur
15 Ara Cumartesi
açık
12,5 °C
açık