Yolcu Sayısı
1

Hafik Otogarı

Hafik Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Hafik Otogarı Hakkında


Hafik Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde Sivas iline bağlı Hafik ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Sivas - Hafik otobüs bileti satın olarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Bölgesi, temiz havası, ormanları, eşsiz doğası ile dikkat çeken seyahat noktalarından bir tanesidir. Anadolu geçmişi boyunca köklü bir tarih oluşturmuştur. İç Anadolu Bölgesi de Anadolu’nun diğer bölgeleri gibi köklü tarihi boyunca oldukça farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Sivas - Hafik ilçesi de Anadolu’nun bu geçmişe uzanan yolculuğundan faydalanmış ve günümüzde modern şehir yapısının içerisinde geçmişinden kalan tarihi ve kültürel değerleri harmanlayarak sergileyen bir yer konumuna gelmiştir. Anadolu’nun bu denli köklü bir tarihe sahip olması İç Anadolu Bölgesi’nin haliyle Sivas - Hafik’in dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçileri ağırlamasına neden olmuş bu durum da artan yolcu sayısı ile birlikte Hafik Otogarı’nın gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Sivas - Hafik bağlı bulunduğu coğrafyanın bir neticesi olarak karasal ikliminin tipik özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak ilçede yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Sivas - Hafik temel ekonomik faaliyetine bakıldığında tarım faaliyetlerinin ön planda olduğu görülmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Sivas - Hafik otobüs bileti satın alarak Hafik Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Divriği Ulu Cami, Sızır Şelalesi, Tödürge Gölü, Divriği Kalesi, Çaltı Çayı, Şifaiye Medresesi, Sivas Çifte Minareli Medrese, Hafik Gölü, Eğriçimen Yaylası” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir İç Anadolu Bölgesi’nin en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Hafik Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Hafik Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz.
Hafik Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Hafik Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Hafik Otogarı Adresi: Fatih, 58760 Hafik/Sivas

En Popüler Hafik Otobüs Firmaları

Hafik bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Hafik otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Öz Sivas Seyahat4
Bizim Iğdır Turizm2
Kars Kalesi Turizm2
Turay Seyahat2
Erzincan Başak Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr