Yolcu Sayısı
1

Hafik otobüs bileti

Hafik Otobüs Bileti

En popüler Hafik otobüs rotaları

Hafik otobüs bileti fiyatları, Hafik otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Hafik otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
KelkitHafik40 TL6
AnkaraHafik350 TL5
TrabzonHafik70 TL5
HaremHafik80 TL5
GümüşhaneHafik50 TL4

Hafik otogarı

  • Hafik(346)

Hafik otobüs biletleri

Hafik, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Sivas’ın ilçelerinden bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe için önceleri kullanılan isim Koçhisar’dır. Bu isim ile kaza olma statüsüne ulaşmıştır.

İlçe geçiş ikliminin özelliklerini sergilediğinden ta anlamı ile İç Anadolu Bölgesi’nin kursak, karasal iklim yapısının özelliklerini gösterdiği söylenemez. İlçenin tarihi kökeni oldukça eskiye dayanmaktadır. Bunun nedenleri arasında bağlı bulunduğu ilin Anadolu’nun en eski yerleşim noktalarından birinde olmasının da etkisi büyüktür. Tarihi bakımdan zengin diğer Anadolu Bölgeleri gibi Hafik ilçesi de geçmişinde birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda ilçenin tarihinin kalkolitik çağa kadar dayandığı görülmektedir. Bununla birlikte araştırmalar devam etmekte ve ilçe tarihini aydınlatacak yeni gelişmelere imza atılmaktadır.
Hafik ilçesi ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, karaş, pezik turşusu, turşu mıhlaması, patlıcanlı et, katıklı çorba, kesme çorbası, peskutan çorbası, hıngel yer almaktadır.
Hafik ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Tödürge Gölü, Eğriçimen Yaylası, Hafik Gölü, Kale Camii, Sızır Şelalesi, Çaltı Çayı, Sivas Çifte Minareli Medrese, Divriği Ulu Cami, Divriği Kilisesi yer almaktadır.
Ailecek yapacağınız huzur dolu bir tatilin uzun zamandır hayalini mi kuruyorsunuz? Sivas’ın bu küçük ve güzellikleri ile sizleri büyüleyecek ilçesi gerçekten ilginizi çekeceğe benziyor. Bu ilçeyi daha yakından tanımak neredennereye.com adresi üzerinden Hafik otobüs bileti satın alabilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr