Yolcu Sayısı
1

Kilis Otogarı

Kilis Otogarı

Kilis Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (348)

Adres: Yavuz Sultan Selim, 79000 Kilis Merkez/Kilis

Kilis Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Kilis Otogarı Hakkında

Kilis Otogarı, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve Suriye ile sınır komşusu olan Kilis iline giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Kilis doğu, batı ve kuzeyinde Gaziantep, güneyinde ise Suriye ile komşuluk içerisindedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kilis otobüs bileti satın alarak şehre karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Kilis Otogarı üzerinde son bulacaktır. Otogar içerisinden hareket eden minübüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kilis’ten geçen yol güzergahı Türkiye sınırlarını geçtikten sonra Azez üzerinden Suriye’nin Halep şehrine ulaşır. Bu nedenle şehir karayolu ulaşımı açısından önemli bir geçiş noktasıdır. Kilis, 10 Haziran 1995 yılında Yalova ve Karabük ile beraber il statüsüne ulaşmıştır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kilis otobüs bileti satın alarak Kilis Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Ravanda Kalesi, Oylum Höyük, Şeyh Hilal Cami, Tarihi Kilis Evi, Ulu Cami, Söğütlü Dere, Neşet Efendi Konağı” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilir, kendine özgü tatları ile Kilis mutfağını deneyimleyebilirsiniz.

1995 yılın il statüsüne kavuşan Kilis yılın farklı dönemlerinde ağırladığı ziyaretçilerine kapılarını Kilis Otogarı üzerinden açmaktadır. Şehir, il statüsüne yükseldiğinden bu yana aktif olarak hizmet sunan Kilis Otogarı zamanla giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamamaya başlamıştır. Bunun üzerine 2008 yılında Yeni Kilis Otogarı için inşaat çalışmalarına başlanmıştır. Yapılan detaylı tasarımın sonucunda 2010 yılında Yeni Kilis Otogarı hizmete girmiştir. Yeni Kilis Otogarı 14 bin metrekarelik bir alan üzerine açık ve kapalı alanlar, hediyelik eşya dükkanları, otobüs bekleme alanları, kullanıcı bekleme alanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Otogar kapladığı alan bakımından küçük olsa da şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. Kilis Otogarı’na gelicek tüm otobüsler ilin komşusu olan Gaziantep üzerinden geçmek zorundadır. Kilis Otogarı içerisinde yerel çaplı hizmet sunan otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmaları da görebilirsiniz. Kilis Otogarı üzerinden Isparta Petrol gibi firmaların seferlerini kullanarak Türkiye’nin farklı noktalarına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kilis Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Kilis Otogarına ulaşım sağlamak için kendi aracınızı kullanabileceğiniz gibi toplu taşıma imkanlarından yararlanabilirsiniz. Şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minübüs seferleri ile otogara ulaşım sağlamak mümkündür.

Yavuz Sultan Selim, 79000 Kilis Merkez/Kilis

(0348) 813 49 13

En Popüler Kilis Otobüs Firmaları

Kilis bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Kilis otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Yazar Tur3
Çayırağası Vip3
Metro Turizm1

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr