Kilis Otobüs Bileti

Kilis Otobüs Bileti

Kilis Otobüs Biletleri

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri arasında bulunan Kilis’e ülkenin her şehrinden kara yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Şehre seyahatiniz için ucuz otobüs bileti aramanızı sitemizden yaparak avantajlı yolculuğunuz için ilk adımın atabilirsiniz. Bunun için sorgulamanızı Neredennereye’de yaparak size en uygun seferleri listeleyebilirsiniz. Arama kısmındaki kutucuklara seyahat edeceğiniz şehirler ile tarih bilgisini ekleyip, bilet ara butonuna tıklanıdığınızda; karşınıza gelen ekranda tüm firmaların seferlerini görürsünüz. Bu seferler arasında seçiminizi yaptıktan sonra bilet alımınızı tamamlayabilirsiniz.
Kilis eski taş evleri, ibadethaneleri ve antik çağlardan kalma ören yerleri ile kültür turizmi için önemli şehirlerden birisidir. Komşu olduğu Adana ve Gaziantep kültürü şehirde etkin olarak hissedilmektedir. Bu etki şehrin mutfağında da görülmektedir. Bu nedenle Kilis mutfağında et yemekleri ve kebaplar geniş yer tutmaktadır. En uygun otobüs bileti sahibi olarak seyahat ettiğiniz şehirde görebileceğiniz yerleri ve tadabileceğiniz lezzetleri şöyle sıralayabiliriz. Kilis Müzesi’nde bölgede yapılan kazılardan elde edilen eserler ve şehir tarihine ilişkin eşyalar sergilenmektedir. Neşet Efendi Konağı olarak bilinen binada hizmet veren müze 2012 yılından beri ziyaret edilebilmektedir. Akıncı Konağı, Eski Hamam, Hasanbey Hamamı, Oylum Höyük, Ulu Camii ve  Ravanda Kalesi şehirde görebileceğiniz diğer yerler arasında. Ravanda Kalesi; Afşin Çayı yakınında konumlandırılmıştır. Hititler döneminden kalmış olduğu tahmin edilen kalede; Memlükler, Bizans ve Osmanlı da egemen olmuştur.
Kilis’e yolculuk etmeden önce seyahatiniz ile ilgili tüm bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Bilet işlemlerinizin tamamını ise mobil uygulamamız üzerinden de yapabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Kilis Otobüs Bileti
Kilis - 5 Günlük Hava Tahmini
21 Tem Cumartesi
açık
28 °C
açık
22 Tem Pazar
açık
33,2 °C
açık
23 Tem Pazartesi
açık
34,1 °C
açık
24 Tem Salı
açık
34,6 °C
açık
25 Tem Çarşamba
açık
32,2 °C
açık