scorecardresearch

Kilis Otobüs Bileti

Kilis Otobüs Bileti

Kilis Otobüs Biletleri

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri arasında bulunan Kilis’e ülkenin her şehrinden kara yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Şehre seyahatiniz için ucuz otobüs bileti aramanızı sitemizden yaparak avantajlı yolculuğunuz için ilk adımın atabilirsiniz. Bunun için sorgulamanızı Neredennereye’de yaparak size en uygun seferleri listeleyebilirsiniz. Arama kısmındaki kutucuklara seyahat edeceğiniz şehirler ile tarih bilgisini ekleyip, bilet ara butonuna tıklanıdığınızda; karşınıza gelen ekranda tüm firmaların seferlerini görürsünüz. Bu seferler arasında seçiminizi yaptıktan sonra bilet alımınızı tamamlayabilirsiniz.
Kilis eski taş evleri, ibadethaneleri ve antik çağlardan kalma ören yerleri ile kültür turizmi için önemli şehirlerden birisidir. Komşu olduğu Adana ve Gaziantep kültürü şehirde etkin olarak hissedilmektedir. Bu etki şehrin mutfağında da görülmektedir. Bu nedenle Kilis mutfağında et yemekleri ve kebaplar geniş yer tutmaktadır. En uygun otobüs bileti sahibi olarak seyahat ettiğiniz şehirde görebileceğiniz yerleri ve tadabileceğiniz lezzetleri şöyle sıralayabiliriz. Kilis Müzesi’nde bölgede yapılan kazılardan elde edilen eserler ve şehir tarihine ilişkin eşyalar sergilenmektedir. Neşet Efendi Konağı olarak bilinen binada hizmet veren müze 2012 yılından beri ziyaret edilebilmektedir. Akıncı Konağı, Eski Hamam, Hasanbey Hamamı, Oylum Höyük, Ulu Camii ve  Ravanda Kalesi şehirde görebileceğiniz diğer yerler arasında. Ravanda Kalesi; Afşin Çayı yakınında konumlandırılmıştır. Hititler döneminden kalmış olduğu tahmin edilen kalede; Memlükler, Bizans ve Osmanlı da egemen olmuştur.
Kilis’e yolculuk etmeden önce seyahatiniz ile ilgili tüm bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Bilet işlemlerinizin tamamını ise mobil uygulamamız üzerinden de yapabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı ücretsiz olarak akıllı cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Kilis Otobüs Bileti
Kilis - 5 Günlük Hava Tahmini
27 Mar Pazartesi
Parçalı az bulutlu
24,7 °C
Parçalı az bulutlu
28 Mar Salı
Hafif yağmur
15,6 °C
Hafif yağmur
29 Mar Çarşamba
Hafif yağmur
15,8 °C
Hafif yağmur
30 Mar Perşembe
Hafif yağmur
21,4 °C
Hafif yağmur
31 Mar Cuma
Şiddetli yağmur
15,1 °C
Şiddetli yağmur