Antalya Kilis Otobüs Bileti

Antalya Kilis Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 125,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 802 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 13sa 30dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Kilis arası giden otobüs firmaları ortalama 1 sefer düzenlenmektedir.

Antalya Kilis otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Antalya Kilis güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Antalya Kilis seyahatinize başlamadan önce, Antalya ve Kilis hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Antalya ve Kilis şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Antalya Kilis Otobüs Biletleri

 Antalya Kilis otobüs bileti mi aradınız? Antalya Kilis otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Kilis’in yerleşim tarihi Orta Tunç Çağı’na değin uzanır. Önce Babil egemenliğine giren Kilis Hitit, Hurr-Mitanni ve Asurlar arasında el değiştirdikten sonra bir süre bağımsız yaşadı. Uzun yıllar süren Hitit yönetiminin ardından Arami ve Asur egemenliğinde kaldı. Bazı Asur kaynaklarında adı Kilizi olarak geçer. MÖ 6. yüzyılda başlayan Pers yönetimini MÖ 4. yüzyılda Makedonya egemenliği izledi. Kilis Selevkoslardan sonra Roma’ya bağlandı ve bazı Roma kaynaklarında Ciliza Şive Urmagiganti adıyla anıldı. Bizans döneminden sonra Sasaniler’in ve Araplar’ın eline geçti. 11. yüzyılda Selçuklu akınlarına uğradı. Haçlı seferleri sırasında kurulan Urfa Haçlı Kontluğu’nun yönetiminden sonra 12. yüzyılda Anadolu Selçukluları’na bağlandı. 14. ve 15. yüzyıllarda Memlüklerin yönetimindeydi. 16. yüzyılda Osmanlı topraklarına katıldı. 19. yüzyılda Kavalalıların Osmanlı Devleti’ne karşı giriştiği ayaklanma sırasında bir süre Mısır yönetimine girdi. 19. yüzyıl sonlarında Halep vilayetinin Merkez sancağına bağlı bir kaza merkezi olan Kilis’te belediye örgütü 1883’te kuruldu. I. Dünya Savaşı sonrasında 6 Aralık 1918’de İngilizler Kilis’e girdi. İngilizlerin çekilmesinden sonra 29 Ekim 1919’da başlayan Fransız işgali, Ankara Antlaşması’nın (20 Ekim 1921) imzalanmasıyla 26 Aralık 1921’de sona erdi. Eskiden Gaziantep’ebağlı olan Kilis 1995’te uygulanan yönetsel düzenleme uyarınca yeni kurulan Elbeyli, Musabeyli ve Polateli ilçeleriyle bir araya getirilerek merkezi Kilis kenti olmak üzere il yapıldı.

  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Kilis Hakkında
Nüfus:
9,364
Yüzölçümü:
1.427,76 km²
Plaka:
79
Telefon kodu:
(348)
Otogar:
Kilis Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.