Antalya Otobüs Bileti

Antalya Otobüs Bileti

Antalya Otobüs Biletleri

Antalya otobüs bileti mi aradınız? Antalya'ya giden otobüs firmaları ile en ucuz bileti fiyatları sorgulama işlemini yap ve satın al!

Antalya otobüs bileti alma işlemini hemen şimdi NeredenNereye.com üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sıcak iklimi ile yalnızca yaz mevsimi değil yılın tüm mevsimlerinde ziyaret edilen Antalya’ya en ucuz bilet için otobüs firmalarını tek tek gezmenize gerek yok. NeredenNereye.com’da Antalya’ya hareket eden tüm otobüs firmalarını bir arada görebilirsiniz. Günde en az iki sefer Antalya otobüs seferi düzenleyen Ulusoy ve Metro firmaları gibi, Anadolu Seyahat, Varan, Tatlıses, Seç, Yeni Adana, Zafer, Antalya Seyahat, Antalya Birlik otobüs firmaları da aktif olarak Antalya’ya giden otobüs firmaları arasındadır.

Antalya sıklıkla gidilen bir tatil destinasyonu olduğu için yaz mevsiminde otobüs firmaları, seferlerini artırıyor. Buna paralel olarak Antalya otobüs biletleri de yaz döneminde daha hızlı tükeniyor. O nedenle Antalya için online bilet satın alacaksanız, işleminizi son güne bırakmamanızı tavsiye ederiz.

Seçtiğiniz otobüs firması, çizdiği rota ile birbirinden güzel illerden geçerek sizi Antalya’ya götürecek. Mesela İstanbul’dan Antalya’ya gidecekseniz Bilecik, Afyonkarahisar, Isparta gibi illeri de otobüs molalarında ziyaret etme imkanı bulacaksınız. Antalya uçak bileti alarak da bu eşsiz tatil şehrimize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Son olarak yolculuğunuzu tamamlama noktanız Antalya Otogarı olacaktır. Gün içerisinde neredeyse 20 bin yolcuya hizmet sağlayan Antalya Otogarı’nda, gideceğiniz destinasyona göre bir çok bölgeye ve ilçeye ulaşım imkanı bulunuyor. Otobüs firmanız ile konforlu bir Antalya yolculuğu sonrası Antalya gezi planınızı çıkarabilir, Manavgat, Alanya gibi ilçeleri gezebilir ya da meşhur Likya Yolu yürüyüşü ile doğanın tadına varabilirsiniz.

Akseki, Aksu, Alanya, Demre, Döşemealtı, Elmalı, Finike, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradi, Kaş, Kemer, Kepez, Konyaaltı, Korkuteli başta olmak üzere Kumluca, Manavgat, Muratpaşa ve Serik ilçelerine sahip olan Antalya'ya otobüs bileti almak için hemen sorgulamanızı üst kısımdan yapabilirsiniz.

Antalya Otobüs Bileti Fiyatları

Antalya’ya Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Trabzon, Sivas, Kayseri, Eskişehir, Bursa, İstanbul otobüs bileti araması ile bu gibi iller başta olmak üzere birçok il ve ilçe üzerinden geçiş yapabilirsiniz. Sefer sorgulaması yaptığınız güzergah açıldığı zaman karşınıza 2 bölge arası otobüsle kaç saat olduğu, kaç saat sürdüğü, kaç kilometre olduğu gibi bilgilerde ek olarak verilecektir. Örneğin; İstanbul Antalya arası sefer sorgulama işlemi yaptığınız zaman açılan sayfada İstanbul’dan Antalya arası kaç saat sürmektedir, İstanbul Antalya bilet fiyatları, giden otobüs firmaları ve kalkan otobüsün ne zaman diğer bölgeye varacağı bilgileri verilmektedir. Hemen sizlerde şimdi biletinizi sorgulayın ve en ucuz Antalya otobüs biletleri satın alma işlemini gerçekleştirin!

Antalya otobüs bileti alarak Antalya’ya gittiğiniz zaman gezilecek görülecek güzel yerlerden birisi olan Akseki’yi tanıtacağız.

AKSEKİ: Antalya’ya bağlı ilçe merkezi kent. Konya’yı Beyşehir üzerinden Antalya’ya bağlayan karayolu üzerinde ve çam ormanları içindedir. Tarımsal toprakları az ve sanayisi gelişmemiş olduğundan, dışa yoğun göç veren bir ilçedir.

Akseki'nin antik dönemdeki adı olan Marulye'nin, Romalılar zamanında kullanılan bir unvan olduğu sanılan Maro sözcüğünden geldiği öne sürülür. Antik dönemde, Pisidia sınırlarının bir üçgen oluşturduğu Akseki yöresinde, birçok yerleşim birimi vardı. Hititler, bu bölgede etkinlik kurmuştu. Roma ve Helenistik dönemlerden kalma Bademli, Cevizli, Ormana, Unulla, Gödeme, Minareli, Sinanhoca, Mahmutlu ve Güzelsu köylerindeki tarihsel kalıntılar, yörenin eski dönemlerdeki önemini öne çıkarır. Akseki ve evresindeki kentlerin denizle bağlantısı, antik dönemde Side Limanı ile sağlanıyordu. Akseki, Büyük İskender'in Anadolu'yu istilası sırasında (M.Ö.334), Makedonyalı komutanların yönetimine girdi. Roma döneminde Akseki ve yöresinde, büyük ormanlar bulunduğu ve Antoniusfun Kleopatra'ya armağan olarak verdiği bilinir. Roma İmparatorluğunun ikiye ayrılmasından sonra (M.S.395), Mısır ve Kıbrıs devletleri, özellikle, kereste gereksinimlerini sağlamak amacıyla yöreyi ellerine geçirmeye uğraştılar. Antalya yöresi, Selçukluların kontrolüne geçtiğinde, Alanya'da egemen olan Kir Fard, Manavgat ve Akseki'yi de yönetimi altında bulunduruyordu. Alanya’nın alınmasından sonra 13.yy'ın ilk yarısında, Akseki ve yöresi de Selçuklu yönetimine girdi. Anadolu Selçuklu Devleti’nin Moğol istilası karşısında güçsüzleştiği dönemde, Karamanoğulları Beyliğine bağlanan Akseki, Fatih Sultan Mehmet zamanında Gedik Ahmet Paşa tarafından Osmanlı topraklarına katıldı (15.yy'ın ikinci yarısı).

Akseki kentindeki Ulu Cami, günümüze ulaşan en önemli tarihsel yapıdır. Yapım tarihi bilinmeyen caminin kuzey kapısı üzerindeki yazıtta 1894'te onarım gördüğü belirtilmektedir. Duvarları kesme taştan olan yapının çatısı kiremitlidir. Ahşap tavanı ve iç kubbesi, dört mermer sütuna oturur. Minaresi tek şerefelidir. Mihrapta, kabartma ve başka süslemeler vardır.

Hemen şimdi NeredenNereye.com adresi üzerinden Antalya otobüs bileti sorgulaması yapın ve en ucuz bileti satın alın!

Antalya Otobüs Bileti
Antalya - 5 Günlük Hava Tahmini
14 Ara Cuma
hafif yağmur
12 °C
hafif yağmur
15 Ara Cumartesi
şiddetli yağmur
9,8 °C
şiddetli yağmur
16 Ara Pazar
çok şiddetli yağmur
9,1 °C
çok şiddetli yağmur
17 Ara Pazartesi
çok şiddetli yağmur
8,7 °C
çok şiddetli yağmur
18 Ara Salı
orta şiddetli yağmur
9,5 °C
orta şiddetli yağmur