Otobüs Firmaları
Bilet Fiyatları
 
54 TL
Bilet Al
60 TL
Bilet Al

İzmir Antalya Otobüs Bileti

İzmir Antalya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 443 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 13dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. İzmir Antalya arası giden otobüs firmaları ortalama 52 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Isparta Petrol firmasıdır.

İzmir Antalya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da! Kredi kartı veya banka kartınızla İzmir Antalya otobüs biletinizi online satın alabilirsiniz. İzmir Antalya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, otobüs biletini kolayca al!

İzmir Antalya Otobüs Biletleri

İzmir Antalya otobüs bileti mi aradınız? İzmir Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Antalya otobüs bileti ile İzmir’den yola çıktığınız mesafe 465 km’dir. Bu mesafede seyahat yaklaşık olarak 7 saat sürmektedir. Çok ağır kış şartlarının yaşanmadığı Antalya’ya yılın her döneminde seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Seyahatiniz öncesinde güncel Antalya hava durumu bilgisini de sitemizde bulabilirsiniz. Neredennereye üzerinden biletinizi satın alarak yolculuğunuzu her zaman en avantajlı fiyatlarla gerçekleştirebilirsiniz. Biletinizi satın alırken aynı zamanda Antalya’ya düzenlenen tüm seferlerin detaylarını ve otobüslerde sunulan hizmetleri de sitemizden öğrenebilirsiniz. Yeni model otobüslerle yapılan seferlerde genel televizyon yayınının yanı sıra kişisel ekranlar sunulmaktadır. Ücretsiz wifi bağlantısı sağlanan otobüslerde mobil cihazlarınızla dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz.

En uygun İzmir Antalya otobüs bileti sahibi olarak seyahat edebildiğiniz Kemer, Kaş, Alanya gibi turistik tatil yörelerine sahip olan Antalya’da en yoğun dönem yaz aylarında yaşanmaktadır. Mayıs ayı ile açılan sezon Ekim ayı ortalarına kadar devam etmektedir. Bu dönemde şehirde konaklayacaksanız Antalya otelleri için rezervasyon yaptırmanız gerektiğini göz ardı etmemelisiniz.

Antalya’da bulunduğunuz sürede gezilebilecek yerler ile ilgili bilgileri yazının devamında bulabilirsiniz. Selçuklu izlerinin görüldüğü Alanya’da yapıldığı taşların renginden adını alan Kızıl Kale ve tersane görmeniz gereken yerler arasında. Damlataş Mağarasının hemen önünde bulunan Kleopatra plajı mavi bayraklı deniziyle serinlemek için ideal bir yer. Yanık dondurma yiyerek sokaklarında dolaşacağınız şehirde birçok hediyelik eşya dükkanından el yapımı süs eşyaları ile yazlık kıyafetler satın alabilirsiniz.

Serik Aspendos: Serik’in kuzeyindeki kent, antik Pamphylia Bölgesi'nin ticaret merkezlerinden biriydi. Yerleşme, doğusundan geçen Eurymedon (Köprüçay) Irmağının suladığı düzlükte yer alır. İlçe merkezinden 8 km doğuda, E-24 Karayolu üzerinden kuzeye ayrılan 10 km'lik asfalt yolla Belkıs Köyü sınırları içindeki ören yerine ulaşılır.

Antik kaynaklara göre, Mopsos önderliğindeki Argoslularca M.Ö. 10.yy’da kuruldu. M.Ö. 5. ve 4. yy'da kendi parasını basan ilk Pamphylia kentlerinden biriydi. Estvedüys adının, kentin eski adı olduğu anlaşılmaktadır. Estvedüys’in, Geç Hitit Kralı Asitawanda'nın adından üretildiği ileri sürülür. Karatepe'de (Adana) bulunan ve M.Ö.8.yy'a tarihlenen Hitit hiyeroglifleri bu kralın varlığını doğrular. Aspendos adı da Persçe kökenlidir. At anlamına gelen "aspa" ile kutsal yer anlamına gelen "spanta" sözcüklerinin birleşmesinden oluşan Aspanda, zamanla değişime uğrayarak Aspendos biçimini aldı. Atinalı Kimon'un M.Ö. 468'de Eurymedon ağzında Persler'e karşı kazandığı zaferler, kentin siyasal açıdan dikkat çekmesine yol açtı. Kent, M.Ö. 425'e değin Attika-Delos Deniz Birliğinin üyesi olarak kaldı. M.Ö. 411'de Perslerce deniz üssü haline getirildi. M.Ö. 5. yy'ın sonunda İon Satrapı Kiros'un merkezi yönetime karşı ayaklanmasını, asker vererek destekledi.

M.Ö. 330'da Büyük İskender tarafından işgal edildi. Büyük İskender'in ölümünden sonra ilk önce Ptolemaios hanedanının, daha sonra, Bergama Krallığı'nın egemenliğine girdi. Helenistik dönemde varlıklı yerleşmelerden biri durumuna geldi. Roma ile iyi ilişkiler geliştiren kent, 3.Attalos’un ölümüyle Asia Eyaleti’ne bağlandı.

İzmir Antalya otobüs bileti fiyatları hakkında her zaman en güncel bilgileri edinmek ve İzmir'den Antalya'ya giden otobüs firmaları bilgilerini görüntlemek için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Böylece her zaman en uygun fiyatlarla seyahate çıkabilirsiniz. Mobil uygulamamızı kullanarak da size en uygun seferleri listeleyebilir ve anında bilet alımınızı tamamlayabilirsiniz. Uygulamayı tüm akıllı cihazlarınıza AppStore ve Google PlayStore üzerinden indirebilirsiniz.

İzmir Antalya otobüs bileti mi aradınız? İzmir Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz İzmir Antalya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Isparta Petrol 54 TL
Güney Akdeniz 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  İzmir Hakkında
Nüfus:
4,061,074
Yüzölçümü:
12.015,61 km²
Plaka:
35
Telefon kodu:
(232)
Otogar:
İzmir Otogarı
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.