Ankara Antalya Otobüs Bileti

Ankara Antalya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 545 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 56dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 15 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Antalya arası giden otobüs firmaları ortalama 17 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Isparta Petrol firmasıdır.

Ankara Antalya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Ankara Antalya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Ankara Antalya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Ankara Antalya Otobüs Biletleri

Ankara Antalya otobüs bileti mi aradınız? Ankara Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Finike’den ilerleyince Tahtalı Dağ gelir. Burada sahile doğru bulunan bir kayadan daimi bir ışık çıkar. Küçük bir yanardağ gibidir. Durmadan alev çıkar. Halk buna Çıra Dağ veya Çıralı adını vermiştir. Halk, ışığın etrafındaki bitkileri alıp ilaç diye kullanırdı. Bazen yalnız bir alev ve bazen de muhtelif yarıklardan çıkan alevler görülmektedir. Büsbütün söndüğü görülmemiştir. Yanardağ görülmemektedir. Likyalılar bu çıra dağından korkarlardı. Alev Mabudu Vulkan’a atfen yanında bir tapınak inşa etmişlerdi. Oraya Efistiyen denilmişti.

Çıralı, Antalya’nın 80 kilometre güneyindedir. Bu ışık yer altındaki gazların yanmasından meydana gelmektedir. Bu yanan aleve bir efsane söylenmiştir. “Burada ağzından alev saçmakta olan Kimera adlı bir canavar yaşamakta idi. Ondan herkes ürkerdi. Bir av esnasında kazaen kardeşini öldüren Belerefon Likya’ya kaçmıştı. Yolu bu devin bulunduğu yere düşünce Pegasus adlı ve kanatlı atı üzerinden okunu çekerek dev Kimera’yı öldürdü. Bu çıkan alevin; başı aslan, ortası keçi, kuyruğu yılandan canavarın dili olduğu söylenmektedir.”

Sitemiz üzerinden alacağınız en ucuz Ankara Antalya otobüs bileti ile Antalya’ya seyahat edebilirsiniz. Akdeniz boyunca uzanan sahilleri ile ülkenin en çok turist çeken tatil yörelerinden biri olan Antalya’da yıl boyunca ılıman bir iklimin etkisi görülür. Yaz mevsiminde yüksek sıcaklıklar yaşanırken, kışlar Ankara’nın aksine ılık ve az yağışlı geçer. Seyahatiniz öncesinde güncel Antalya hava durumu bilgisine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Farklı otobüs firmaları tarafından Ankara’dan Antalya’ya hemen her saat sefer düzenlenmektedir. İki şehir arasında iki farklı güzergah üzerinden seyahat etmek mümkündür. Otobüslerin hangi güzergahı izlediklerini arama sonuç ekranındaki detay kısmından görebilirsiniz. Verilen molalarla birlikte iki şehir arasında seyahat yaklaşık 8 saatte tamamlanmaktadır. Seyahatler rahat koltuklara sahip yeni model otobüslerle gerçekleştirilmektedir.

İndirimli otobüs biletleri ile seyahat edebilmek için bilet alımınızı seyahat tarihinizden daha önce satın alabilirsiniz. Ankara’dan yola çıktığınızda Antalya’da varacağınız son nokta olan merkez otogar Kepez ilçesinde bulunmaktadır. Buradan sağlanan servis hizmetleri ile dilediğiniz yere ulaşabilmeniz mümkün. Ayrıca şehirde özellikle yazlık ilçelerde de küçük çaplı otogarlar bulunmaktadır.

Akdeniz’in sularında serinlemek ve güneşlenmek için tercih edebileceğiniz ilçeler; Kemer, Alanya, Kaş, Manavgat, Serik ve Kaleköy olarak sıralanabilir. Antalya antik çağlardan beri var olan bir şehir. Şehirde yer alan en önemli antik eser ise Roma döneminden kalma bir tiyatro yapısı olan Aspendos. Günümüzde de hala düzenlenen konser ve etkinliklere ev sahipliği yapan bu tiyatro. Yapıldığı dönemden bu zamana kadar varlığını tamamen korumayı başarmış ender tiyatrolardan.

NeredenNereye.com bilet satış sitesi üzerinden hemen şimdi online olarak Ankara Antalya otobüs seferleri ve Ankara Antalya otobüs bilet fiyatları sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ankara Antalya otobüs firmaları, seferleri, bilet fiyatları bilgileri dışında Ankara Antalya arası otobüsle kaç saat sürmektedir ve kaç kilometredir gibi bilgilere de erişebilirsiniz!

Yazlık bir şehrin en bilinen lezzetinin dondurma olması şaşırtıcı değil. Keçi sütünden yapılan ve ağızda bıraktığı hafif yanık tadıyla bilinen yanık dondurma şehirde pek çok yerde tadılabilir. Akdeniz’in en lezzetli balıkları ve deniz ürünlerini de şehirdeki lokanta ve otellerde tadabilirsiniz. Bunun dışında şiş köfte, ceviz ve tahin eklenen kabak tatlısı, turunç reçeli şehrin öne çıkan lezzetleri. En uygun Ankara Antalya otobüs bileti ile seyahat ettiğinizde burada bir konser dinlemenizi öneririz.

Antalya’ya Ankara’dan seyahat eden yolcuların değerlendirme ve yorumlarından yararlanarak firmalar hakkında bilgi ve fikir edinebilir; siz de yolculuğunuz sonrası yorumunuzu paylaşabilirsiniz. En kolay şekilde biletlerinize ulaşmak için mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak tüm akıllı cihazlarınıza indirilebilen uygulamayı AppStore ve Google PlayStore’da bulabilirsiniz.

Ankara Antalya otobüs bileti ve firmaları sefer sorgulama işlemleri, Ankara Antalya arası otobüsle kaç saat gibi bilgilere hemen ulaşın ve en ucuz otobüs biletleri alımınızı gerçekleştirin!

Ankara Antalya otobüs bileti mi aradınız? Ankara Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Antalya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Mis Amasya 50 TL
Niksarkale Turizm 54 TL
Lüks Karadeniz 55 TL
Lüks Erova Turizm 58 TL
Öz Nuhoğlu Turizm 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.