Ankara Antalya Otobüs Bileti

Ankara Antalya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 545 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 7sa 56dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 15 firma sefer düzenlemektedir. Ankara Antalya arası giden otobüs firmaları ortalama 17 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Isparta Petrol firmasıdır.

Ankara Antalya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Ankara Antalya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Ankara Antalya seyahatinize başlamadan önce, Ankara ve Antalya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Ankara ve Antalya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Ankara Antalya Otobüs Biletleri

Ankara - Antalya Otobüs Bileti
Ankara, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan ve aynı zamanda ülkenin başkenti olan şehridir. Ülkenin hemen hemen her noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak şehre karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulacaktır. Ankara (AŞTI) Otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz.
Ankara, Milli Mücadele döneminde merkezi konumu itibari ile ülkenin başkenti seçilmiştir. Anadolu’nun bu kendine özgü dikkat çekici şehri, vatanın müdafaası sırasında alınan bu karar şehrin kimliğinin ve görünümünün son derece değişiklik göstermesine neden olmuştur. Başkent olmasının ardından siyasi bir statü kazanan il bunun ile birlikte sürekli olarak gelişim göstermiş ve nüfusunu arttırmıştır. Şehir bugün bağlı bulunduğu İç Anadolu Bölgesinin en gelişmiş şehri iken aynı zamanda ülkenin de en gelişmiş ikinci şehri konumunda yer alır. Cumhuriyet dönemi ile birlikte önemini arttırsa da Ankara aynı zamanda binlerce yıllık bir tarihe ev sahipliği yapan bir Anadolu kentidir. Geçmişi boyunca birbirinden farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bu yerleşim merkezi içerisinde günümüzde çok modern bir görünümün yanı sıra geçmişinden gelen tarihi ve kültürel değerlere de tanıklık edebilirsiniz. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ankara otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTI) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Harikalar Diyarı Parkı, Beypazarı Yaşayan Müze, Malıköy Tren İstasyonu Müzesi, Mogan Gölü, Kırmızı Ebe Türbesi, Suluhan Cami” gibi şehrin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - Antalya otobüs bileti satın alarak seyahat edebileceğiniz Antaya’da yolculuğunuz şehir otogarı üzerinde son bulur. Antalya Otogarı içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde yer alan ve dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan şehirdir. Antalya sahip olduğu eşsiz doğal güzellikleri, özellikle antik dönemden günümüze miras kalmış olan tarihi ve kültürel değerleri, sıcacık Akdeniz iklimi ile turizm açısından son derece gelişmiş bir noktadır. Antik dönemin önemli kentlerinden biri olan bölge günümüzde çok sayıda antik kente ev sahipliği yapmaktadır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin bir sonucu olarak Akdeniz iklimi etkisi altında bulunan Antalya’da yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Türkiye'nin herhangi bir noktasından Antalya otobüs bileti satın alarak Antalya Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Kaleiçi, Hadrian Kapısı, Yivli Minare, Düden Şelalesi, Antalya Arkeoloji Müzesi, Kurşunlu Şelalesi, Antalya Hayvanat Bahçesi, Karaalioğlu Parkı, Murat Paşa Cami, Minicity, Phaselis Antik Kenti, Aspendos Antik Tİyatrosu, Termessos Antik Kenti” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Ankara - Antalya otobüs bileti fiyatları, “60 - 110 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde, “Pamukkale Turizm” gibi firmaların en uygun Ankara - Antalya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Rota Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ankara - Antalya Arası Otobüs ile Kaç Saat?

Ankara - Antalya arası otobüs yolculuğu ortalama 8 saat sürmektedir.

Ankara - Antalya Arası Kaç Km?

Ankara - Antalya arası karayolu ile 545 km'dir.

Ankara - Antalya Otobüs Bileti Fiyatı Ne kadar?

Ankara - Antalya arasında günlük ortalama 10 firma sefer düzenlemektedir. Ankara - Antalya otobüs bileti fiyatı en ucuz 60₺'dir.

Ankara Antalya otobüs bileti mi aradınız? Ankara Antalya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Ankara Antalya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Mis Amasya 50 TL
Niksarkale Turizm 54 TL
Lüks Karadeniz 55 TL
Lüks Erova Turizm 58 TL
Öz Nuhoğlu Turizm 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.