Antalya Ankara Otobüs Bileti

Antalya Ankara Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 50,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 545 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 8sa 9dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 12 firma sefer düzenlemektedir. Antalya Ankara arası giden otobüs firmaları ortalama 15 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Isparta Petrol firmasıdır.

Antalya Ankara bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Antalya Ankara bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Antalya Ankara otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Antalya Ankara Otobüs Biletleri

 Antalya Ankara otobüs bileti mi aradınız? Antalya Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Miladi 790 yılında Abbasi Halifesi Harun Reşid Ankara’yı zaptetti. Bu zamanda Ankara’lı Rumlar, Bursa’ya göç etmişlerdir.
Sonrasında, Anadolu’ya Türk Oğuzları akına başladı. Malazgirt zaferinden sonra Türk komutanlarından Tursun Bey Ankara’yı aldı. Ankara ve yöresini Melik Ahmet Danişment Gazi 1073 tarihinde fethetti. Ankara’ya Türk boyları yerleşti.
Haçlılar Anadolu’ya çıkınca Ankara’ya doğru ilerlediler. Ankara şehrinin valisi bulunan (Fetihhan) haçlılarla kanlı mücadelelere girişti. 1101’de Haçlılar Ankara’yı aldılar. Fakat 1127’de Selçuklu Türkleri Ankara’yı tekrar aldılar. Ankara’yı Anadolu Selçuklu Sultanlarından İkinci Kılıç Arslan 1156’da oğlu Muhittin Mesud’a verdi. Ankara’ya Oğuz Boylarından Bayındır Boyu Beyi Kızıl Bey aşiretiyle yerleşti. Seyfettin ünvanıyla Ankara’yı idare etti. Türbesi ve medresesi babasının yerinde idi. Anadolu Selçukluları, Karadağ savaşı ile yenilince İkinci Küyhüsrev Ankara kalesine sığındı. Anadolu Moğolların idaresine geçti, Anadolu’nun birliği bozuldu. İlhanlılar devrinde Ankara önem kazandı.
Selçuklu sosyal bünyesinde ahilik adıyla bir teşkilat vardı. Bunlar işçi ve esnafa dayanıyorlardı Yasaları Futunvetname idi. Yeğit alayları adıyla askeri kuvvetlere sahiptiler. Şehirlerini ve mallarını savunurlardı. Anadolu’nun karışık devrinde Ankara’da bir Ahiler Devleti kurdular. Ahilerin piri, Kırşehir’de türbesi olan Ahi Evan Veli’dir. Şeyhlerine Ahi Baba derlerdi. Bu Ahi babalar, bu devirde Melik ünvanıyla hükümdarlık ettiler. En kuvvetli Melikleri Ahi Hüsamettin idi. Sonra Ahi Şerafettin, Ahi Şemsettin gelmiştir. Ahiler Ankara’da birçok cami yaptırdılar, şehri imar ettiler. Ahi zaviyeleri açtılar, tabaklığı ilerlettiler. Ankara’da Ahiler’e ait pek çok eser vardır.
Ankara otobüs bileti ile Antalya’dan şehre iki farklı güzergah üzerinden yolculuk edebilirsiniz. Konya şehri üzerinden gidilen ilk güzergah D715 otobanı kullanılarak tamamlanıyor. 549 km’lik diğer seçenek ise Burdur, Isparta ve Afyonkarahisar şehirlerinden geçilerek ulaşım sağlanan D650 otobanı. Ankara’da yer alan otogar AŞTİ olarak adlandırıyor ve Yenimahalle ilçesinde bulunmakta. Burada otobüsünüzden ayrıldıktan sonra firmaların özel servislerini, minibüsleri ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen otobüsleri kullanarak şehrin farklı noktalarına ulaşım sağlayabilirsiniz.
Neredennereye adresinde sadece bilet işlemlerinizi yapmazsınız. Aynı zamanda sitemizde şehirle ilgili bilgi edinebilir, firmalar hakkında yolcuların yaptıkları yorumlara ulaşabilir, seyahat edeceğiniz şehrin güncel hava durumunu görebilir ve ulaşım ile ilgili haberleri okuyabilirsiniz. Otobüs bileti sorgulama, fiyat karşılaştırması ve bilet satın alma sitemiz üzerinden kolayca gerçekleştirebildiğiniz işlemler. Aramanızı yaparak sizin için en uygun seferleri görüntüleyerek, dilediğiniz sefer için biletinizi hızlı ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.
Antalya’dan ülkenin başkenti Ankara’ya seyahat ettiğiniz zaman şehirde görebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz. Ankara birçok simge yapıya ev sahipliği yapmakta. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz Cumhuriyet’İn kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezar yapısı olan Anıtkabir. Şehre hakim bir tepe üzerinde bulunan Anıtkabir; özellikle akşamları ışıklandırıldıktan sonra şehrin farklı noktalarından kolayca görülebilmektedir. Ankara Kalesi şehrin en güzel izlendiği yerlerden birisi. Ayrıca çevresinde bulunan dükkanlar ve restoran ile de küçük bir alışveriş noktası ve dinlenme mekanı. Ucuz otobüs bileti sahibi olarak geldiğiniz Ankara’da görebileceğiniz diğer önemli yerler ise; Camlı Köşk, Mogan ve Eymir Gölleri, Kocatepe Camii, Anadolu Medeniyetler Müzesi olarak sıralanabilir.
Ankara seyahatiniz için yapacağınız tüm online işlemleri sitemizden yapabildiğiniz gibi mobil uygulamamızı da kullanabilirsiniz. AppStore ve Google PlayStore’da bulabileceğiniz uygulamayı akıllı cihazlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Antalya Ankara otobüs bileti mi aradınız? Antalya Ankara otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Antalya Ankara otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Niksarkale Turizm 50 TL
Lüks Erova Turizm 58 TL
Ses Turizm 60 TL
Kırşehir Şanal 60 TL
Kanberoğlu 60 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Antalya Hakkında
Nüfus:
2,158,265
Yüzölçümü:
20.790,56 km²
Plaka:
07
Telefon kodu:
(242)
Otogar:
Antalya Otogarı
  Ankara Hakkında
Nüfus:
5,045,083
Yüzölçümü:
25.401,94 km²
Plaka:
06
Telefon kodu:
(312)
Otogar:
Ankara Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.