Yolcu Sayısı
1

Ilgın Otogarı

Ilgın Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Ilgın Otogarı Hakkında

Ilgın Otogarı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde Konya iline bağlı Ilgın ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Konya - Ilgın otobüs bileti satın olarak ilçeye karayolu üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. İç Anadolu Bölgesi, temiz havası, ormanları, eşsiz doğası ile dikkat çeken seyahat noktalarından bir tanesidir. Anadolu geçmişi boyunca köklü bir tarih oluşturmuştur. İç Anadolu Bölgesi de Anadolu’nun diğer bölgeleri gibi köklü tarihi boyunca oldukça farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Konya - Ilgın ilçesi de Anadolu’nun bu geçmişe uzanan yolculuğundan faydalanmış ve günümüzde modern şehir yapısının içerisinde geçmişinden kalan tarihi ve kültürel değerleri harmanlayarak sergileyen bir yer konumuna gelmiştir. Anadolu’nun bu denli köklü bir tarihe sahip olması İç Anadolu Bölgesi’nin haliyle Konya - Ilgın’in dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçileri ağırlamasına neden olmuş bu durum da artan yolcu sayısı ile birlikte Ilgın Otogarı’nın gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Konya - Ilgın bağlı bulunduğu coğrafyanın bir neticesi olarak karasal ikliminin tipik özelliklerini göstermektedir. Buna bağlı olarak ilçede yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Konya - Ilgın temel ekonomik faaliyetine bakıldığında tarım faaliyetlerinin ön planda olduğu görülmektedir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Konya - Ilgın otobüs bileti satın alarak Ilgın Otogarı’na giriş yaptığınızda, “Sahipata Külliyesi, Sille Köyü, Sultanlar Türbesi, Tavusbaba Türbesi, Meram Bağları, Koyunoğlu Müzesi, Aziziye Cami, Mevlana Türbesi, Sırçalı Medrese, İnce Minareli Medrese” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilir İç Anadolu Bölgesi’nin en harika yöresel lezzetlerini ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
Ilgın Otogarı, İç Anadolu Bölgesi’nin giderek artan yolcu sayısının ihtiyaçlarını karşılamak adına, açık ve kapalı alanlar, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, hediyelik eşya dükkanları, yazıhaneler, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Ilgın Otogarı içerisinde daha çok İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet sunan yerel otobüs firmalarını görebileceğiniz gibi ülkenin farklı noktalarına hizmet sunan ulusal çapta otobüs firmalarını da görüntüleyebilirsiniz. Ilgın Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Kontur Turizm, Has Turizm, Metro Turizm, Lüks Aksel Seyahat” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Ilgın Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?
Ilgın Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da civar ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabilir dilerseniz otobüs firmanızın servis imkanlarından yararlanabilirsiniz.
Ilgın Otogarı Adresi : 42600 Ilgın/Konya
Ilgın Otogarı Telefon Numarası : 0(332) 882 62 62

En Popüler Ilgın Otobüs Firmaları

Ilgın bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Ilgın otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Kontur5
Metro Turizm4
Has Turizm3
Martur Turizm2
Vip Kahramanmaraş Turizm2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr