Yolcu Sayısı
1

Ilgın otobüs bileti

Ilgın Otobüs Bileti

En popüler Ilgın otobüs rotaları

Ilgın otobüs bileti fiyatları, Ilgın otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ilgın otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
GaziantepIlgın85 TL13
OsmaniyeIlgın70 TL13
AfyonkarahisarIlgın170 TL12
ŞanlıurfaIlgın100 TL9
UşakIlgın40 TL8

Ilgın otogarı

  • Ilgın(332) 882 62 62

Ilgın otobüs biletleri

İç Anadolu'nun göz bebeği Konya ilimizin şirin ve yeşil ilçesi olan Ilgın, gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olarak gözümüze çarpıyor. Konya merkeze 86 km uzaklıkta olan bu güzel ilçe kaplıcaları, şeker fabrikası, tarihi eserleri ve sınırlarında bulundurduğu göl ile ilgi çekmektedir.
Adeta şifa dağıtan tarihi kaplıcaları; felç, siyatik, göz ağrıları, cilt hastalıkları, sinir sistemi ve yorgunluklara, kadın hastalıklarına, romatizmaya ve börek taşı düşürülmesi gibi birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir. Hz. Mevlana'nın her sene bu kaplıcalara geldiği ve mesnevinin bir kısmını burada yazdığı söylenmektedir. Ünlü seyyahımız Evliya Çelebi Seyahatnamesinde Ilgın kaplıcalarından çokça bahsetmiştir.
Ilgın, tarihi eser açısından da oldukça zengin ilçelerimizdendir. Selçuklu döneminde inşa edilen 1. Kılınç Arslan Cami, İsa Kümbeti, Dediği Mahmut Sultan Cami, Karamanoğlu beyliği döneminde inşa edilen Pir Hüseyin Bey Ulu Cami ve Osmanlı döneminde inşa edilen Lala Mustafa Paşa (Kurşunlu Cami), Handev-i Kandevi Türbesi ve Kervansaray tarihi kokusu ile sizi eskilere götürecek nadide eserlerden bazıları olarak gözümüze çarpıyor.
Bir başka doğa harikası ise 27 km² alana sahip Çavuşçu gölüdür, gölde sazan veya kerevit tutarak gölün kenarındaki ağaçlık alanda aileniz ile mangal keyfi yapabilirsiniz. Mutlaka bir öğününüzü de etli pide veya tandır yemeğe ayırmalısınız, çarşı içerisinde birçok restoranda etli ekmek çeşitlerini bulmak mümkün, yanına da süzme yoğurttan yapılmış bol köpüklü ayran söylemeyi utanmamanızı tavsiye ediyoruz. Ilgın otobüs bileti için neredennereye.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr