Yolcu Sayısı
1

Doğubeyazıt Otogarı

Doğubeyazıt Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (472)

Adres: Merkez, Kemal Sarul Cd., 37550 Doğubeyazıt/Ağrı

Doğubeyazıt Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Doğubeyazıt Otogarı Hakkında


Doğubeyazıt Otogarı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ağrı ilinin Doğubeyazıt ilçesine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Ağrı - Doğubeyazıt otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin kendine özgür doğal ve tarihi güzellikleri hem ülke içerisinde hem de ülke dışarısında ünlüdür. Özellikle son zamanlarda artış gösteren Doğu Anadolu turizmi hem şehrin hem de ilçenin yolcu sayısının artışı göstermesinde etkili olmuştur. Bu durum da Doğubeyazıt Otogarı’nın gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Doğubeyazıt, bağlı bulunduğu coğrafi bölgenin genel yapısı itibari ile yazları sıcak ve kurak, kışları sert ve yağışlı olarak geçirmektedir. İlçenin temel ekonomik kaynağı olarak tarım görülmektedir. Doğubeyazıt Otogarı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin yolcularının ihtiyaçlarını karşılamak adına tam kapasite olarak çalışmaktadır. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ağrı - Doğubeyazıt otobüs bileti satın alarak Doğubeyazıt Otogarı’na giriş yaptığınızda, İshak Paşa Sarayı, Doğubeyazıt Kalesi, Şoşik Kalesi, Nuhun Tepesi, Ağrı Dağı Küpkıran Kalesi” gibi yerleri gezebilir, “abdigör köftesi, kayısılı kelem sarması, halise, çiriş aşı, bağrı güllü, kavurma” gibi yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler.
Doğubeyazıt Otogarı, Türkiye’de giderek artan Doğu Anadolu turizminin artış gösteren yolcularının ihtiyaçlarını karşılamak adına tam kapasite olarak hizmet sunmaya devam etmektedir. Doğubeyazıt Otogarı kullanıcılarına iyi bir şekilde hizmet verebilmek adına, açık ve kapalı alanlar, hediyelik eşya dükkanları, yolcu bekleme alanları, otobüs bekleme peronları, yeme - içme mekanları gibi bölümlerden oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Doğubeyazıt Otogarı içerisinde daha çok aynı bölgeye ve çevre illere hizmet sunan yerel firmaları görebileceğiniz gibi ulusal çapta hizmet sunan otobüs firmalarını da görebilirsiniz. Doğubeyazıt Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Mek Ağrı Dağı Turizm, Has Diyarbakır Seyahat, Öz Has Bingöl, Aras Seyahat, Öz Erçiş Seyahat, Metro Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz.
Doğubeyazıt Otogarı’na Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Doğubeyazıt Otogarı’na ulaşım sağlamak için şehir merkezinden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüs seferlerini kullanabileceğiniz gibi otobüs firmanızın servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.
Doğubeyazıt Otogarı Adresi: Merkez, Kemal Sarul Cd., 37550 Doğubeyazıt/Ağrı

En Popüler Doğubeyazıt Otobüs Firmaları

Doğubeyazıt bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Doğubeyazıt otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ağrı Ses Turizm10
Yeni Diyarbakır Seyahat3
Bitlis Taç2
Öz Diyarbakır Seyahat2
Lüks Yeşil Erçiş Seyahat2

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr