Yolcu Sayısı
1

Samsun Otogarı

Samsun Otogarı

Samsun Otogarı, Otobüs Terminali, Telefon ve İletişim Bilgileri

Telefon: (362) 465 60 91

Adres: Kıran Mahallesi, 55200 İlkadım/Samsun

Samsun Otobüs Bileti

Otogara gitmeden, güvenli ve indirimli olarak, Hemen Satın Al!

Samsun Otogarı Hakkında

Samsun Otogarı, Türkiye’nin Orta Karadeniz Bölümünde yer alan oldukça eski dönemlere dayanan geçmişi ve kendine has doğal güzellikleri ile dikkat çeken Samsun şehrine giriş yapabileceğiniz ulaşım merkezidir. Samsun özellikle Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde, tarihi olaylarda önemli bir rol üstlenmiş ve gelişim göstermiş bir şehirdir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Samsun otobüs bileti satın alarak Samsun Otogarına giriş yaptığınızda, “Kabaceviz Şelaleleri, Akalan Şelaleleri, Hamamayağı Kaplıcası, Tekkeköy Mağaraları, Ladik Gölü, Geyikkoşan Sahili, Amisos Tepesi, Bandırma Vapuru, Samsun Arkeoloji Müzesi, İlk Adım Anıtı ” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Samsun Otogarı, Karadeniz Bölgesinin en önemli karayolu ulaşımı güzergahlarından biri olan Samsun şehrinin yolcu yükünü taşımaktadır. Samsun’da çok uzun yıllar boyunca tek bir terminal altında toplanmış bir ulaşım yapılanması bulunmuyordu. Ancak Samsun’da yer alan bu dağınık karayolu yapılanmasının giderek artan yolcu sayısı ile birlikte sorun çıkarmaya başlamasından sonra 2006 yılından yeni Samsun Otogarı hizmete açıldı. 24 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere yaklaşık 60 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur. Yeni Samsun Otogarı içerisinde otobüs peronları, kullanıcı bekleme alanları, emanetçiler, yeme - içme mekanları, hediyelik eşya dükkanları mevcut. Samsun Otogarı oldukça yoğun bir otogar olarak göze çarpıyor; Bu ulaşım merkezine gün içerisinde 500’den fazla otobüs ve 3000’den fazla yolcu uğruyor. Samsun Otogarı içerisinde yerel ve ulusal çapta hizmet sunan çok sayıda otobüs firmasını görebilirsiniz.

Samsun Otogarı Üzerinden Hangi Otobüs Firmaları Hareket Ediyor?

Samsun Otogarı üzerinden Türkiye’nin farklı noktalarına sefer düzenleyen firmalar arasında, “Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Ali Osman Ulusoy, Tokat Yıldızı, Kanberoğlu Turizm, Tokat Seyahat, Lüks Karadeniz, Süha Turizm, Özgül Bafra Turizm, As Bafra, Vangölü Turizm, Fındıkkale Turizm, Adıyaman Gülaras, Has Turizm, Öz Diyarbakır, Iğdırlı Turizm, Mardin Seyahat, Karadeniz Golden Turizm, Yeşil Artvin” gibi otobüs firmaları yer alıyor.

Samsun Otogarına Nasıl Ulaşım Sağlayabilirim?

Samsun Otogarına ulaşım sağlamak için şehir içerisinden ve çevre ilçelerden hareket eden minibüsleri ve otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmalarının servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Kıran Mahallesi, 55200 İlkadım/Samsun

(531) 958 5580

En Popüler Samsun Otobüs Firmaları

Samsun bölgesinde kaç otogar var? Hangi otogara nasıl ulaşırım? Samsun otogarları iletişim ve ulaşım bilgileri NeredenNereye.com'da!
Firma AdıSefer Sayısı
Ali Osman Ulusoy51
Metro Turizm21
Topçam Turizm12
Özay Turizm11
Lüks Karadeniz11

neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr