Samsun Amasya Otobüs Bileti

Samsun Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 20,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 131 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 8 firma sefer düzenlemektedir. Samsun Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.
  • Bu güzergah için en popüler firma Metro Turizm firmasıdır.

Samsun Amasya bileti, en ucuz fiyatları ile www.neredennereye.com 'da! Kredi kartı veya banka kartınızla Samsun Amasya bilet alımını online olarak yapabilirsiniz. Samsun Amasya otobüs firmaları arasından dilediğini seç, biletini kolayca al!

Samsun Amasya Otobüs Biletleri

 Samsun Amasya otobüs bileti mi aradınız? Samsun Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz bilet fiyatları ile burada!

Samsun Amasya otobüs yolculuğunuz 1 saat 30 dakika sürecektir. İki il arasında ki toplam mesafe 125 kilometredir. Amasya kentinde kent tarihini yansıtan görülmesi gereken mekanları bulunmaktadır. Amasya Kalesi bu tarihi mekanların başında gelmektedir. Amasya kentinde ziyaret edilmesi gereken konaklar da bulunmaktadır. Hazeranlar Konağı Hasan Talat Efendi tarafınca 1872 yılında kız kardeşine yaptırılmıştır. Konak zarif bir mimariye sahiptir. Tarihin bütün dokusunun yer aldığı bu konak ziyaretçiye açıktır. Belli saatlerde konağı gezebilirsiniz. Konakta bir çok oturma ve yatak odası, kahve odası, selamlık adını verdikleri oda ve ocaklı oda bulunmaktadır. Konağın girişi çift kanatlı alçak tavanlı bir kapıdır. Kentte Karadeniz iklimi ve karasal iklim hakimdir. Amasya denildiği zaman bir çok insanın aklına elma gelmektedir. Bu bölgenin elması doğa ve topraktan dolayı farklı renkte ve lezzettedir. Pembemsi ve küçük elmalardır. Ülkenin bir çok yerine bu şehirden elma gönderilmektedir. Amasya kentin de Çağlayan Köprü görülmesi gereken bir mekandır. Bu köprü Yeşilırmak üzerinde bulunmaktadır. Bu köprüyü görür görmez hayran olacaksınız. Köprünün Hüsamüddevle Hasan tarafından yaptırıldığı söylenmektedir. Köprü kent merkezine 6 kilometre uzaklıktadır. Bu köprü doğa ile iç içe harika bir manzara sergilemektedir. Köprünün üzerinde fotoğraf çektirmeyi unutmayın. Fotograflar gördüğümüz yerleri ölümsüzleştiren en değerli anılardır. Saraçhane Cami görülmesi gereken bir başka tarihi mekandır. Bu cami Emiri Şadgeldi Paşa tarafından 1372 senesinde yaptırılmıştır. Amasya şehir merkezinde yer almaktadır. Caminin isminin Saraçhane olmasının sebebi ise o dönemde cami çevresi de birçok saraçhane bulunmasıdır. Cami eski tarihli bir yapıdır. Bu sebepten dolayı pek çok kez onarım görmüştür. Caminin yapımında moloz taş tercih edilmiştir. Bu yapıları görmek için Amasya kentine otobüs bileti almalısınız. Samsun Amasya arası otobüs biletleri aldıysanız seyahatiniz için sizlere şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Samsun Amasya otobüs bileti mi aradınız? Samsun Amasya otobüs firmaları ve seferleri, en ucuz Samsun Amasya otobüs bileti fiyatları burada!
Popüler Firmalar Fiyat
Mardin Seyahat 20 TL
Metro Turizm 20 TL
Tokat Yıldızı 23 TL
Tokat Seyahat 23 TL
Vangölü Turizm 25 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.