Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Samsun Amasya Otobüs Bileti

Samsun Amasya Arası

  • Otobüs bileti fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 20,00 TL'den başlamaktadır.
  • Kaç kilometredir? Bu rota 131 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 1 firma sefer düzenlemektedir. Samsun Amasya arası giden otobüs firmaları ortalama 11 sefer düzenlenmektedir.

Samsun Amasya otobüs bileti, en ucuz fiyatlar ile NeredenNereye.com'da!

Türkiye'nin her yerine en uygun otobüs biletlerini birkaç tık kolaylığı ile kredi kartı veya banka kartınızla satın alabilirsiniz. Samsun Amasya güzergahı üzerinde sefer düzenleyen tüm otobüs firmalarının arasından dilediğinizi seçin, en uygun otobüs biletini kolayca satın alın! Samsun Amasya seyahatinize başlamadan önce, Samsun ve Amasya hakkında detaylı bilgilere göz gezdirmeyi unutmayın.

Samsun ve Amasya şehirlerindeki otogarları, otobüs firmalarının şubelerini ve şube telefonlarını bulabilirsiniz. 

NeredenNereye.com 1999 yılından bu yana kolay kullanımlı bilet arama motoru, güvenlik sistemi, bünyesinde yer alan Türkiye'nin önde gelen otobüs firmaları ile birlikte her zaman ve her yerde yolcularının yanında!

 

Samsun Amasya Otobüs Biletleri

Samsun - Amasya Otobüs Bileti
Samsun, Türkiye’nin Orta Karadeniz Bölgesi’nde yer alan, tarihi ve doğal güzellikleri dikkat çeken şehirlerinden bir tanesidir. Türkiye’nin pek çok noktasından Samsun otobüs bileti satın alarak karayolu üzerinden şehre kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Samsun Otogarında son bulacaktır. Otogar içerisinden hareket eden minibüs ve otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Samsun, ülkenin nüfus yoğunluğu bakımından on altıncı  şehri olarak kabul edilmektedir. Türkiye’nin en büyük tatlı su kaynaklarından birinin denize döküldüğü alanda verimli topraklar üzerinde kurulmuş olan şehir geçmişinde Anadolu’nun pek çok noktası gibi kadim uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Özellikle pek çok efsaneye de konu olan Amazon savaşçılarının gerçek yerleşim alanının Samsun ve civarı olduğu düşünülmektedir. Samsun, Milli Mücadele hareketinin başladığı noktalardan biri olmak ile birlikte aynı zamanda ülkenin yakın tarihi açısından da önemli bir şehirdir. Karadeniz’in bu güzide şehri Osmanlı döneminin önemli isimlerinden Evliya Çelebi’nin eserlerinde sıkça yer bulduğu gibi dönemin yabancı gezginlerinin eserlerinde de yer bulmuştur. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Samsun otobüs bileti satın alarak Samsun Otogarına giriş yaptığınızda, “Bandırma Vapuru ve Milli Mücadele Parkı, Onur Anıtı ve Atatürk Parkı, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, Amazon Köyü ve Amazon Adası, Amisos Tepesi ve Kakanca Tümülüsleri, Kent Müzesi, Sürmeli Köyü, Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu, Ayvacık” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Samsun - Amasya otobüs bileti satın alarak ulaşım sağladığınız Amasya şehrinde seyahatiniz Amasya Otogarında son bulur. Otogar üzerinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak şehir merkezine ya da civar ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Amasya, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ve özellikle son zamanlarda turizm alanında dikkat çeken şehirlerinden bir tanesidir. Amasya, yaklaşık 7.500 yıllık geçmişi ile Anadolu’nun en eski yerleşim noktalarından bir tanesidir. Tarihi boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Amasya’da bugün tarihi ve kültürel değerleri bir arada görebilmek mümkündür. Karadeniz ikliminin tipik özelliklerini sergileyen şehri ziyaret etmek için sıcaklıkların artış gösterdiği mevsimler daha uygun zaman dilimleridir. Samsun - Amasya otobüs bileti satın alarak Amasya Otogarı’na vardığınızda, “Borabay Gölü, Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Saraçhane Cami, Kral Kaya Mezarları, Halifet Gazi Kümbeti, Amasya Fethiye Cami, Aynalı Mağara, Terziköy Kaplıcası” gibi şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Samsun - Amasya otobüs bileti fiyatları, “25 - 30 TL” aralığında değişiklik göstermektedir. Bu güzergah üzerinde sefer düzenleyen firmalar arasında, “Tokat Seyahat, Tokat Yıldızı, Öz Elbistan, Özlem Cizre Nuh, Mardin Seyahat, Vangölü, Süha Turizm” gibi otobüs firmalarını görebilirsiniz. En uygun Samsun - Amasya otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden satın alabilirsiniz.

  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
Otogar:
Samsun Otogarı
  Amasya Hakkında
Nüfus:
215,997
Yüzölçümü:
5.703,78 km²
Plaka:
05
Telefon kodu:
(358)
Otogar:
Amasya Otogarı
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.